Archive for: kwiecień 2024

Pożegnanie tegorocznych absolwentów

Jak co roku  w ostatni piątek kwietnia, pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów. W tym roku szkołę opuściło 18 absolwentów technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych. W czasie uroczystości dyrektor szkoły Mariusz Treder wręczył tegorocznym absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniającym się uczniom pamiątkowe dyplomy. Wśród zaproszonych gości był wicestarosta bytowski Roman Ramion i rodzice uczniów.

W imieniu absolwentów głos zabrała Klaudia Raniowska, która podziękowała za pięcioletnią  edukację. Tegorocznych maturzystów pożegnali uczniowie klasy IV technikum, wręczając drobne upominki

Teraz przed nimi już tylko egzaminy maturalne. Życzymy powodzenia

Wicemistrzynie powiatu w piłce nożnej

Nasza żeńska reprezentacja szkoły w piłce nożnej w składzie (Kyra Denysiuk, Chrystyna Denysiuk, Yelyzawieta Denysiuk, Wiktoria, Kamaszyn, Sandra Bublewicz i Magdalena Sokół ) pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zdobyła wicemistrzostwo Powiatu Bytowskiego w Piłce Nożnej dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. Gratulujemy

Dzień Otwartej Szkoły w Łodzierzy

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy zorganizował Dzień Otwartej Szkoły. Dla tegorocznych ósmoklasistów swoje drzwi szkoły otworzyła łodzieska placówka.  Szkoła przedstawiła swoją ofertę edukacyjną w kierunkach technikalnych: technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz w klasach Branżowej Szkoły I stopnia w zawodach: kucharz, sprzedawca i klasach wielozawodowych.

W trakcie zwiedzania pracowni przedmiotowych oraz stoisk promocyjnych młodzież ze szkół podstawowych mogła obserwować pracę uczniów m.in. w trakcie zajęć praktycznych.  

Uczniowie z kierunków gastronomicznych przygotowali klopsiki mięsne z sosem czosnkowym a także wypiekali rogaliki. Pracę naszych uczniów ocenili goście degustując zaprezentowane potrawy ze smakiem. Uczniowie technikum spedycji na swoim stoisku zaprezentowali naukę w swoim kierunku. Swoje stoisko wystawił również 11-19  Hufiec Pracy w Słupsku przy  którym udzielano informacji na temat praktyk zawodowych w branżowej szkole I stopnia

 Zaprezentowano dekoracje stołów o tematyce wiosennej. Młodzież ze szkół podstawowych zwiedziła szkołę i jej bazę dydaktyczną i sportową.


Dziękujemy uczniom klas ósmych wraz z opiekunami ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Miastku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku, Szkoły Podstawowej w Dretyniu, Szkoły Podstawowej w Suchorzu, Szkoły Podstawowej w Starkowie, Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Szkoły Podstawowej w Świerznie, Szkoły Podstawowej w Białym Borze, Szkoły Podstawowej w Koczale,  Szkoły Podstawowej w Piaszczynie, Szkoły Podstawowej w Słosinku, i SOSW w Tursku za udział w naszych Dniach Otwartej Szkoły

W Łodzierzy ,,Wiosennie na stole”

Dnia 10.04.2024r. odbył się szkolny konkurs dekorowania stołów pn ,,Wiosennie na stole”. Wzięli w nim udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum spedycji i branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz . Ich zadaniem było przygotowanie nakrycia stołu o tematyce wiosennej. Uczestnicy korzystali z zastawy i bielizny stołowej, będącej na wyposażeniu pracowni  szkolnych oraz własnego sprzętu i naczyń, jak również samodzielnie wykonanych elementów dekoracyjnych

.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Wojtowicz, Katarzyna Czekała, Agnieszka Warsińska oceniała prawidłowość doboru bielizny
i zastawy stołowej, zgodność nakrycia z tematyką oraz estetykę, kolorystykę i pomysłowość. Ważne było również ogólne wrażenie artystyczne.


Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy III – Katarzyna Hobszta i Weronika Kolińska
.Drugie miejsce zajęły uczennice klasy IV
– Klaudia Kalisz i Oliwia Latkowska. Trzecie miejsce  przyznano Oliwii Barej i Kindze Potomskiej z klasy III. Wyróżnieni zostali: Jessika Klepin, Marta Opiela, Patrycja Rudnik, Emilian Zaryczny.

Organizatorem konkursu była Alicja Stoltmann nauczycielka przedmiotów zawodowych zywieniowych. Nagrody dla uczestników ufundowali: 11-19 Ochotniczy Hufiec Pracy w Słupsku i Koło Gospodyń Wiejskich „Wataha” w Wilkowie

Oferta dla Ciebie-rekrutacja 2024

Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną dla absolwentów szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025.

Informujemy, że do 14 czerwca 2024 r. uczniowie mogą składać podania o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Dokumenty te można złożyć zarówno w formie papierowej w sekretariacie szkoły wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu, bądź w formie elektronicznej (zeskanowane dokumenty można przesłać na skrzynkę e-mail zsp@lodzierz.pl).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących procesu rekrutacji do szkoły prosimy o kontaktowanie się telefoniczne 59 857 24-09 lub e-mail zsp@lodzierz.pl)

Uczniowie z Łodzierzy dla Łodzierzy

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Aleksandry Ruteckiej wysprzątali teren wokół nowo powstałego krzyża w Łodzierzy.

Krzyż został postawiony i wyświęcony w Wielką Sobotę. Służyć będzie mieszkancom wsi Łodzierz.

Turniej o samorządzie w Tuchomiu

27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu odbył się XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym. Jako pierwsi z testem składającym się z 60 pytań dotyczących funkcjonowania gminy, powiatu i województwa zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu bytowskiego. W konkursie udział wzięła uczennica klasy V technikum spedycji Natalia Iwańska, która uzyskała 40 punktów z testu. Opiekunem uczennicy był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeńswie Grzegorz Jończyk

Swoich reprezentantów miały szkoły: Zespół Szkół w Parchowie (uczniowie przygotowani przez Panią Iwonę Kolańską), Zespół Szkół w Borowym Młynie (uczniowie przygotowani przez Panią Marzenę Klim), Szkoła Podstawowa w Miastku (uczniowie przygotowani przez Pana Sławomira Wolskiego), Szkoła Podstawowa Kramarzyny (uczniowie przygotowani przez Pana Mariusza Richtera), Szkoła Podstawowa Borzytuchom (uczniowie przygotowani przez Panią Agnieszkę Gostkowską), Zespół Szkół Tuchomie (uczniowie przygotowani przez Pana Janusza Juchniewicza), Szkoła Podstawowa nr 2 Bytów ( uczniowie przygotowani przez Pana Roberta Rogalskiego).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z SP Kramarzyny – uzyskując 97 pkt. Drugie miejsce przypadło uczniom z SP Borzytuchom – uzyskując 95 pkt. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z ZS Tuchomie – z 92 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej przyznano sześć miejsc dla następujących uczniów:

Miejsce I – Magdalena Szachta – SP Borzytuchom – liczba uzyskanych punktów 40/60 maks. ilość punktów do zdobycia

Miejsce II – Maksymilian Rekowski – SP Kramarzyny – liczba uzyskanych punktów 36

Miejsce III – (dogrywka) – Paulina Labun- ZS Tuchomie- liczba uzyskanych punktów 36

Miejsce IV – Łukasz Reszka – ZS Parchowo – liczba uzyskanych punktów 35

Miejsce V – Olaf Jeszke – SP Kramarzyny – liczba uzyskanych punktów 33

Miejsce VI – Szymon Sylka – SP nr 2 Bytów -liczba uzyskanych punktów 32

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Panu Staroście Leszkowi Waszkiewiczowi oraz Przewodniczącemu Sejmiku wojewódzkiego – Panu Janowi Kleinszmidtowi.

Dziękujemy uczniom za poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu, zdajemy sobie sprawę, że ustawy nie są najprzyjemniejszą lekturą dla młodych ludzi. Dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy.

Kolejni z testem zmierzyli się reprezentanci szkół średnich z terenu powiatu bytowskiego: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy (uczennica Natalia Iwańska przygotowana przez Pana Grzegorza Jończyka), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Panią Joannę Pilipczuk), Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Panią Annę Sokołanko), Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (uczeń przygotowany przez Pana Jana Ozymko), Zespół Szkół Ponadpodstawowych Bytów (uczniowie przygotowani przez Pana Łukasza Kowalskiego).

Nagrodzono trzech najlepszych uczniów:

Miejsce I – Marta Strzelecka – ZSO Bytów – liczba uzyskanych punktów 52/60 maksymalna ilość punktów do zdobycia

Miejsce II – Bartosz Kowalski – ZSO Bytów – liczba uzyskanych punktów 51

Miejsce III – Jacek Plata – ZSP Bytów – liczba uzyskanych punktów 49

Serdecznie dziękujemy za udział uczniom, za przygotowanie nauczycielom. Już niebawem w dniu 7 kwietnia czeka nas praktyczny egzamin ze znajomości uchwał o samorządzie gminnym, powiatowym, wojewódzkim. Natomiast trójka finalistów ze szkół ponadpodstawowych już 12 kwietnia zmierzy się z testem na szczeblu wojewódzkim.

                                                                                       Pozdrawiam

                                                                   Ludwik Szreder – Dyrektor GOK Tuchomie