Category: Aktualności

Walentynkowe pary

Dziś walentynki !!!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy znajdują swoje bratnie dusze. Są już pierwsze pary

Oferta dla Ciebie-rekrutacja 2024

Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną dla absolwentów szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2024/2025.

Informujemy, że do 14 czerwca 2024 r. uczniowie mogą składać podania o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Dokumenty te można złożyć zarówno w formie papierowej w sekretariacie szkoły wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu, bądź w formie elektronicznej (zeskanowane dokumenty można przesłać na skrzynkę e-mail zsp@lodzierz.pl).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących procesu rekrutacji do szkoły prosimy o kontaktowanie się telefoniczne 59 857 24-09 lub e-mail zsp@lodzierz.pl)

Terytorialsi na spotkaniu w Łodzierzy

Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie rozmawiali z uczniami naszej szkoły o rożnych rodzajach słuby wojskowej. Zachęcali ich głównie do służby wojskowej w Wojskach Obrony Terytorialnej tzw terytorialsach oraz do podjęcia studiów na uczelniach wojskowych.

Dzień kolorów w Łodzierzy

18.01.2024 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy  Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Kolorów.  Uczniowie wraz z wychowawcami musieli mieć na sobie jakąś część garderoby w kolorze, jaki wylosowali tydzień wcześniej.  Dziękuję za zaangażowanie młodzieży i wychowawców.

I miejsce – klasa I sprzedawca

II miejsce – klasa 4 technikum

III miejsce – klasa 5 technikum

Zmiana planu lekcji-od 15.01 2024 r.

Od 15 stycznia 2024 r. nastąpią zmiany w planie lekcji.

Nowy plan dostępny jest w Librusie lub na szkolnej www w zakładce PLAN LEKCJI

Podsumowanie 2023 roku

Koniec roku to okazja na opublikowanie najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Oto naszym zdaniem 12 subiektywnych najważniejszych wydarzeń mijającego 2023 roku w ZSP w Łodzierzy

Mijający rok to rok to dalsza aktywna współpraca z Komendą 11-19 Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku, która zaowocowała m.in udziałem w projekcie wymiany młodzieży polsko-niemieckiej we Frankfurcie nad Odrą , projektem ,,Aktywni górą”,  projektem ,,Banknoty, monety czy karta” i różnego rodzajami kursów np. z Carvingu

W kwietniu w naszej szkole zorganizowano dla ósmoklasistów Dzień Otwartej Szkoły , gdzie przedstawiono ofertę edukacyjną oraz zapoznano ze szkolną bazą sportowo-dydaktyczną

13 kwietnia w naszej szkole był dniem pełnym muzyki i różnych języków. To obchody Dnia Języków Obcych

Kwiecień to również miesiąc, w którym żegnamy corocznie naszych maturzystów

W czerwcu reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym ,,MasterChef Powiatu Bytowskiego 2023”.

Na początku roku szkolnego Erasmus+ opublikował listę rankingową o dofinansowanie projektów. Na liście znalazł  się również nasz projekt pod nazwą ,,Nowe doświadczenia-nowe możliwości”. Projekt zakłada wyjazd naszych uczniów na praktyki zawodowe na Maltę. 

We wrześniu zakończyły się prace związane z modernizacją instalacji solarnej i montażem instalacji fotowoltaicznej w ramach projektu , Montaż odnawialnych źródeł energii na obiekcie użyteczności publicznej – Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy w celu realizacji zadań edukacyjnych i promocyjnych”

We wrześniu w murach szkoły gościliśmy Jego Ekscelencje biskupa dr Zbigniewa Zielińskiego Ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Październik to miesiąc, w którym obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej.

W listopadzie w ZSP w Łodzierzy odbyły Powiatowe Finały Licealiady o Puchar Starosty Bytowskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców, w  którym gościliśmy reprezentacje szkół ponadpodstawowych z powiatu bytowskiego

W listopadzie z okazji 105 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości, młodzież szkolna przygotowała cześć artystyczną z wierszami i pieśniami patriotycznymi. W ramach tych obchodów szkoła również przystąpiła do projektu #SzkołaDoHymnu

W grudniu w szkole odbył się konkurs kulinarny, którego tematem były potrawy na święta Bożego Narodzenia

Jasełka 2023 w Łodzierzy

Okres przedświąteczny  to czas zadumy, rodzinnej atmosfery i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Właśnie w takim klimacie przygotowane zostały tegoroczne Jasełka  przez uczniów naszej szkoły. 21 grudnia, w otoczeniu pięknej scenografii, mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe

Wspaniałe kreacje naszych aktorów, ich gra  oraz wspólnie zaśpiewane kolędy stworzyły niezwykły i magiczny klimat świąteczny. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom (Magdalenie Radziszewskiej, Beacie Grzybowskiej, Agnieszce Zwiewce, Aleksandrze Ruteckiej i Maciejowi Batruchowi) za zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Jasełek.

.

Torby napełnione

Torba napełniona!  Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych uczniów, dzięku którym udało się wesprzeć akcję Caritasu

Bożonarodzeniowy konkurs kulinarny

W dniu 14.12.23r. nauczycielki ZSP w Łodzierzy – Katarzyna Czekała i Alicja Stoltmann zorganizowały konkurs kulinarny. Tematem konkursu były potrawy na święta Bożego Narodzenia. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły branżowej i technikum żywienia w Łodzierzy. Przygotowanie potraw stało na wysokim poziomie, więc wyłonienie zwycięzców wcale nie było łatwe.

 Oto wyniki:

I miejsce – Marta Opiela i Jessika Klepin (zawijany schab z żurawiną w towarzystwie bałwanków i herbaty zimowe)

II miejsce – Milena Zglinicka i Nikola Chołuj (różyczki jabłkowe podane z kremem budyniowym z rodzynkami)

III miejsce – Katarzyna Hobszta i Weronika Kolińska (pierś z kaczki z nutką żurawiny i grzaniec bezalkoholowy)

Wyróżnienie – Anna Barszcz i Nikola Wittk – Jeżewska (karkówka nadziewana mięsem drobiowym i śliwkami)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez 11 – 19 Hufiec Pracy w Słupsku