Archive for: maj 2024

Zmiana planu lekcji-od 03.06 2024 r.

Od 3 czerwca 2024 r. nastąpią zmiany w planie lekcji spowodowane powrotem klas III i IV technikum z praktyk szkolnych

Nowy plan dostępny jest w Librusie lub na szkolnej www w zakładce PLAN LEKCJI

Łosoś na talerzu-konkurs kulinarny

Nasza reprezentacja w składzie Katarzyna Hobszta i Weronika Kolińska pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych Alicji Stoltmann zdobyły III miejsce w konkursie kulinarnym o tytuł MasterChef 2024 Powiatu Bytowskiego. Nasze uczennice na konkursie przygotowały łososia confit na risotto szafranowym.

W kulinarnym konkursie udział  wzięło pięć duetów reprezentujących Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie ( I miejsce) , Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie ( II miejsce) Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy (III miejsce), oraz gospodarze z Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (2 zespoły) (IV i V miejsce)

ZSP z Łodzierzy reprezentował 11-19 Hufiec Pracy

W dniach 7-10 maja 2024 roku odbyły się w Pleszewie Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy pod patronatem Wicemarszałka RP Włodzimierza Czarzastego. Reprezentantami Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy, uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku. W sportowych zmaganiach wzięła udział czteroosobowa drużyna złożona z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Byli to: Chrystyna i Vladyslawa Denysiuk oraz Kacper Las i Bartosz Motow

Celem turnieju było propagowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, rozbudzanie ducha rywalizacji, promowanie zdrowego stylu życia, a także idei olimpijskiej i zachowania zasad fair play. W dniu przyjazdu odbył się test z wiedzy na temat historii polskiej wojskowości, obejmujący czasy od II wojny światowej do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem wejścia Polski do NATO. Następnego dnia, po uroczystej inauguracji i wspólnej rozgrzewce, odbyły się zawody lekkoatletyczne. Były to skoki w dal z miejsca i rozbiegu, rzut piłką lekarską i palantową, zespołowy bieg po torze przeszkód oraz eliminacje w biegach na 400 metrów.

Wszystkie konkurencje przeprowadzono na bardzo dobrze przygotowanym stadionie miejskim w Pleszewie położonym tuż przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy. Nie zabrakło gorącego i żywiołowego wsparciu kolegów, koleżanek oraz wychowawców. Po południu odbył się konkurs strzelecki. Drugi dzień zaczął się od uroczystych obchodów 25-lecia przystąpienia Polski do NATO. Po obiedzie zostały rozegrane eliminacje w drużynowym przeciąganiu liny oraz w biegach na 100 i 200 metrów. Młodzi sportowcy pokonywali własne granice. Padały rekordy życiowe, a niektórych wyników mogliby pozazdrościć nawet zawodowi sportowcy. Wieczorami, w ramach relaksu, młodzież mogła skorzystać z basenu i bowlingu oraz uczestniczyć w koncercie zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. W dniu wyjazdu rozegrane zostały finały w przeciąganiu liny oraz w biegach na 100, 200, i 400 metrów. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie, gdyż w biegu z przeszkodami zajęła II miejsce. Jeszcze lepiej wypadły indywidualnie siostry Denysiuk. Obie zdobyły I miejsca w biegach i przywiozły do domu puchary. Vlada wywalczyła I miejsce w sprincie na 100 metrów, a Chrystyna I miejsce w biegu na 200 metrów. Dodatkowo Bartosz Motow uzyskał III wynik w rzucie piłką palantową. Uczestnicy słupskiej jednostki z przyjemnością wzięli udział w zmaganiach sportowych, które poprawiają ich kondycję, wpływają na zacieśnianie relacji między rówieśnikami oraz uczą zdrowej rywalizacji. Impreza sprzyjała spotkaniom młodzieży ze wszystkich województw oraz integracji całego środowiska OHP. Reprezentacja otrzymała pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Autor tekstu: Marzena Kutwa

Autor zdjęć: Marzena Kutwa

Wywiadówka-23.05 2024 r.

Spotkanie rodziców wszystkich klas z wychowawcami –23.05 2024 r. (czwartek) godz. 16.00

Wnioski-wczasy pod gruszą

Informujemy, iż wniosek o dofinansowanie wypoczynku (wczasy pod gruszą) należy składać do końca maja każdego roku. – §15 regulaminu ZFŚS ZSP w Łodzierzy

Do wniosku należy złożyć oświadczenie o średnim dochodzie na członka rodziny (informacja z PIT-u za rok 2023).

Wniosek i oświadczenie można dostarczyć do sekretariatu szkoły osobiście lub w formie korespondencyjnej (list lub skan z podpisem)

Wniosek i oświadczenie można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać poniżej

Druki wniosku i oświadczenia poniżej: