Category: Osiągnięcia

Najlepsi w Pomlewie

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Natalia Bulczak i Dominika Buciur z klasy III BS w zawodzie kucharz oraz Aleksandra Rapta z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych Katarzyny Czekały zdobyły I miejsce w czwartej edycji konkursu kulinarnego  pt Grzybobrania dla Gastronomii. Konkurs odbył się w Pomlewie w hotelu Kozi Gród.  

Komisja składająca się z wybitnych szefów kuchni i osób związanych z branżą gastronomiczną i turystyczną z województwa pomorskiego oceniała zmagania młodych kucharzy, że szkół gastronomicznych  z Kościerzyny, Bytowa i Łodzierzy.

Natalia Bulczak i Dominika Buciur wzięły udział w  konkurencji pn. „Gotowanie” przeprowadzone na zasadzie „Czarnej skrzynki”    W ramach konkursu należało przygotować danie główne z wykorzystaniem przygotowanych surowców w czarnej skrzynce – 5 porcji. Uczennice przygotowały   polędwiczki z farszem z kurek i puree z dyni.

Konkurencja sportowa, w której udział wzięła Aleksandra Rapta , polegała na jak najszybszym ubiciu piany z białek oraz obraniu ziemniaków uzyskując z nich jak najdłuższe skórki.

W wyników tych konkurencji nasza szkoła zdobyła puchar dla najlepszej drużyny , a uczestnicy otrzymali liczne nagrody ufundowane przez sponsorów. Gratulujemy.

Sukcesy roku szkolnego 2021/22

Sukcesy drużynowe  i  indywidualne uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022 (najważniejsze osiągnięcia o szczeblu międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim).

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie (Aleksandra Rapta, Klaudia Fijałkowska, Grzegorz Borowski, Brajan Górko, Michał Ringwelski, Michał Ludwichowski)- I miejsce w  VI edycji Gminnego Dnia Sportu i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez ZSOiT w Miastku

Dominika Buciur i Natalia Bulczak II miejsce w konskursie kulinarnym o tytuł Masterchef Powiatu Bytowskiego organizowanego przez ZSEU w Bytowie

Natalia Iwańska- wyróżnienie w konkursie ,,Europa Przyszłości” organizownym przez Politechnikę Koszalińską

Klaudia Raniowska- wyróżnienie  w konkursie pt ”Prawa Konsumenta” organizowanego przez ZSEU w Bytowie

Weronika Dworakowska I miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu.

Albert Bloch– III miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu

Bartosz Pieniążek I miejsce w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko organizowanego przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Zbigniew Pieniążek III miejsce w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Marta Opiela IV miejsce  w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Kamil Iwański – wyróżnienie w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Hubert Bachman stypendysta stypendium Prezesa Rady Ministrów

Jessica Klepin– stypendystka stypendium Starosty Bytowskiego dla najzdolniejszych absolwentów szkół podstawowych uczących się w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Bytowskiego.

11-19 Hufiec Pracy w Słupsku (uczniowie z BS I stopnia w Łodzierzy)I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni

Dominik Wosiński otrzymał tytuł najlepszego zawodnika w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni

Zwycięzcy Gminnego Dnia Sportu

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie (Aleksandra Rapta, Klaudia Fijałkowska, Grzegorz Borowski, Brajan Górko, Michał Ringwelski, Michał Ludwichowski pod opieka nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zdobyła pierwsze miejsce w  VI edycji Gminnego Dnia Sportu i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez ZSOiT w Miastku.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn: SP Dretyń, SP Świerzno, SP 1 Miastko, SP 2 Miastko, SP 3 Miastko, ZSOiT Miastko Technikum, ZSOiT Miastko Liceum oraz ZSP w Łodzierzy. Młodzież uczestniczyła w następujących konkurencjach:
– Przeciąganie liny,
– Skakanka drużynowa,
– Strzelanie z wiatrówki,
– Rzut balonami
– Skoki dodawane,
– Pierwsza pomoc przedmedyczna

W końcowej klasyfikacji drużyny zajęły następujące miejsca:
– I miejsce – ZSP Łodzierz
– II miejsce – ZSOiT Miastko Technikum
– III miejsce – ZSOiT Miastko Liceum
– IV miejsce – SP 2 Miastko
– v miejsce – SP 3 Miastko
– VI miejsce – SP Świerzno
– VI miejsce – SP 1 Miastko
– VII miejsce – SP Dretyń

Wicemistrzowie powiatowego Masterchefa

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Dominika Buciur i Natalia Bulczak z klasy II Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz zdobyły II miejsce w konskursie kulinarnym o tytuł Masterchef Powiatu Bytowskiego. Do konkursu, którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn, ze szkół gastronomicznych z Bytowa, Słupska, Kościerzyny i Łodzierzy. Nasz zespół przygotował potrawę o nazwie ,,pstrąg w sosie salsa z mango i puree z batatów” Opiekunem uczniów była nauczycielka przedmiotów zawodowych Katarzyna Czekała

Wyniki:

1 miejsce – Paulina Pela i Kacper Młyński ZSEU Bytów
2miejsce – Dominika Buciur i Natalia Bulczak z Zespółu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy
3 miejsce – Martyna Drewing i Joanna Gruszka z Powiatowego Zespółu Szkół Nr 1 w Kościerzynie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu

,,Europa Przyszłości” konkurs Politechniki Koszalińskiej

Patronat honorowy nad konkursem objęła prof. PK dr hab. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej oraz prof. dr hab. Bogusław Liberadzki, deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs odbył się 22 kwietnia 2022 r. w auli Politechniki Koszalińskiej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Iwańska – uczennica trzeciej klasy technikum spedycji. Komisja konkursowa przyznała jej wyróżnienie, uczennica otrzymała też liczne nagrody rzeczowe. Była to pierwsza edycja tego konkursu, a był on skierowany do uczniów szkół Pomorza Środkowego.

Wyróżnienie dla Klaudii

W dniu dzisiejszym odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie pt”Prawa Konsumenta”, realizowanym przez ZSE-U w  Bytowie. Nasza uczennica klasy III Technikum Spedycji, Klaudia Raniowska (opiekun Magdalena Roszczak), otrzymala wyróżnienie. Duże brawa dla Klaudii!!!

W Łodzierzy konkurs fit

Natalia Bulczak i Dominika Buciur z klasy II BS I stopnia w zawodzie kucharz zdobyły pierwsze miejsce w szkolny konkursie kulinarnym pt ,,Danie na fit”. Najlepszym deserem został ,, Egzotyczny deser z perełkami tapioki w musie z mango”.  Drugie miejsce zajął ,,Deser z mascarpone i  truskawkami” autorstwa Aleksandry Rapty (III technikum żywienia i usług gastronomicznych) i  Anny Ludwichowskiej z klasy czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych.  III miejsce przypadło parze Aleksandra Skotarek i Anna Oleksiewicz z kl. II technikum żywienia i usług gastronomicznych za deser ,,Rajski pucharek”.

Pierwszy etap polegał na przygotowaniu deseru fit, drugi zaś dotyczył stworzenia lekkiej i zdrowej przekąski. Do rywalizacji stanęło ponad dwadzieścia pięć osób. W ciągu kilku godzin młodzież pod czujnym okiem instruktorów nauki zawodu pokazywała swoje umiejętności. Była to wspaniała okazja na doszlifowanie swojej sztuki kulinarnej. Wszystkim uczestnikom wręczono upominki doceniające ich trud i zaangażowanie. Nagrody zostały ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku.

Weronika okazała się najlepsza

Weronika Dworakowska z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Łodzierzy zdobyła pierwsze miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu. Trzecie miejsce ex aequo przypadło Albertowi Bloch również z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych łodzieskiej szkoły. Konkurs odbył się w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku , gdzie uczniowie mieli do rozwiązania test składajcy się z 30 pytań.

 

Najlepsi okazali się :

I miejsce: Weronika Dworakowska – IV T Żyw i Usł Gast. ZSP w Łodzierzy

II miejsce ex æquo :   Justyna Brzeziańska z II TR ZSOiT w Miastku i Jakub Klusek z II LO ZSOiT w Miastku

III miejsce ex æquo : Albert Bloch  IV T Żyw i Usł Gast. ZSP w Łodzierzy , Oliwia Ćwiklińska II LO ZSOiT w Miastku, Patrycja Lorych II TR ZSOiT w Miastku, Aleksandra Zaborowska II LO ZSOiT w Miastku

IV miejsce: Krzysztof Jamniak II TR ZSOiT w Miastku

Opiekunem naszych uczniów na konkursie była nauczycielka przedmiotów zawodowych z żywienia Agnieszka Warsińska. 

Nagrody uczestnikom olimpiady ufundował Urząd Miejski w Miastku.

Sukces uczniów z Łodzierzy

18 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Miastku. Celem konkursu była edukacja ekologiczna oraz kształcenie właściwych postaw wobec ochrony środowiska.
Spośród kilkudziesięciu prac konkursowych wyróżnienia otrzymali również uczniowie naszej szkoły:
Bartosz Pieniążek ( II technikum) –  I miejsce
Zbigniew Pieniążek (II wzw)- III miejsce
Marta Opiela ( II technikum) – IV miejsce
Kamil Iwański ( I technikum) – wyróżnienie

Złoty Puchar dla Hufca 11-19

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

15.09.2021 r. w Gdyni obył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej. To już druga tego typu impreza zorganizowana przez 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni. Tradycyjnie odbył się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z jednostek opiekuńczo – wychowawczych podległych Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy. Każda składała się z minimum 8 zawodników oraz pełniącego nad nimi nadzór wychowawcy. Drużyny zmagały się o Puchar Komendanta PWK OHP.

Kolejnym etapem imprezy był podział drużyn na 3 grupy. W tym celu odbyło się losowanie z udziałem kapitanów poszczególnych zespołów. Do grupy A zakwalifikowali się: 11-23 Hufiec Pracy w Słupsku, 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku, którą reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy, OSiW Człuchów i OSiW Tczew. Grupę B stanowili: 11-12 Hufiec Pracy w Gdyni, 11-18 Hufiec Pracy w Nowym Dworze, 11-20 Hufiec Pracy w Bytowie, 11-3 Hufiec Pracy w Pruszczu Gdańskim. Grupa C złożyła się z: 11-5 Hufca Pracy w Lęborku, 11-4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim i 11-16 Hufca Pracy w Kwidzynie.

Rozgrywki piłkarskie odbywały się na jednym dużym boisku, podzielonym na 3 części, pod bacznym okiem sędziów z OZPN. Dzięki temu jednocześnie były rozgrywane 3 mecze, które trwały dwa razy po 10 minut. Po każdorazowym zakończeniu rozgrywek sędziowie zgłaszali wyniki sekretariatowi zawodów. Po nich ogłaszane były kolejne mecze między poszczególnymi drużynami ze wskazaniem numerów boisk. Rozgrywki finałowe poprzedził posiłek, w czasie którego goście i zawodnicy mogli pokrzepić siły.

Do grupy finałowej dostali się: 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku, 11-3 Hufiec Pracy w Pruszczu Gdańskim oraz 11-16 Hufiec Pracy w Kwidzynie. W ramach rozgrywek o pierwsze miejsca odbyły się 3 mecze (11-19 HP w Słupsku przeciwko 11-3 Hufcowi Pracy w Pruszczu Gdańskim, 11-19 HP w Słupsku kontra 11-16 HP w Kwidzynie oraz 11-3 HP w Pruszczu Gdańskim i 11-16 HP w Kwidzynie).

W krótkiej przerwie sekretariat zawodów wspólnie z sędziami podliczył wyniki. W czasie rozdawania nagród obecni byli nowo mianowani: Wojewódzki Komendant Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP pan Paweł Petkowski oraz Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP pani Anna Wańtuchowicz. Mieli okazję przywitać się z gośćmi, kadrą oraz młodzieżą uczestniczącą w wydarzeniu, a także pogratulować i wręczyć nagrody wygranym.

W tegorocznym Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni złoty puchar i zwycięstwo zdobył 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku, II miejsce zajęła drużyna z 11-3 Hufca Pracy w Pruszczu Gdańskim, brązowy puchar trafił do 11-16 Hufca Pracy w Kwidzynie. Najlepszym zawodnikiem został Dominik Wosiński z 11-19 Hufca Pracy w Słupsku, nagrodę najlepszego bramkarza otrzymał Valentyn Lavrinienko z 11-3 Hufca Pracy w Pruszczu Gdańskim.

Na końcu imprezy podziękowano gościom, zawodnikom, widzom za udział w przedsięwzięciu. Rozstaniu towarzyszyły deklaracje młodzieży i kadry wychowawców jednostek opiekuńczo – wychowawczych co do udziału w kolejnych edycjach Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni.