Turniej o samorządzie w Tuchomiu

27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Tuchomiu odbył się XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym. Jako pierwsi z testem składającym się z 60 pytań dotyczących funkcjonowania gminy, powiatu i województwa zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu bytowskiego. W konkursie udział wzięła uczennica klasy V technikum spedycji Natalia Iwańska, która uzyskała 40 punktów z testu. Opiekunem uczennicy był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeńswie Grzegorz Jończyk

Swoich reprezentantów miały szkoły: Zespół Szkół w Parchowie (uczniowie przygotowani przez Panią Iwonę Kolańską), Zespół Szkół w Borowym Młynie (uczniowie przygotowani przez Panią Marzenę Klim), Szkoła Podstawowa w Miastku (uczniowie przygotowani przez Pana Sławomira Wolskiego), Szkoła Podstawowa Kramarzyny (uczniowie przygotowani przez Pana Mariusza Richtera), Szkoła Podstawowa Borzytuchom (uczniowie przygotowani przez Panią Agnieszkę Gostkowską), Zespół Szkół Tuchomie (uczniowie przygotowani przez Pana Janusza Juchniewicza), Szkoła Podstawowa nr 2 Bytów ( uczniowie przygotowani przez Pana Roberta Rogalskiego).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z SP Kramarzyny – uzyskując 97 pkt. Drugie miejsce przypadło uczniom z SP Borzytuchom – uzyskując 95 pkt. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z ZS Tuchomie – z 92 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej przyznano sześć miejsc dla następujących uczniów:

Miejsce I – Magdalena Szachta – SP Borzytuchom – liczba uzyskanych punktów 40/60 maks. ilość punktów do zdobycia

Miejsce II – Maksymilian Rekowski – SP Kramarzyny – liczba uzyskanych punktów 36

Miejsce III – (dogrywka) – Paulina Labun- ZS Tuchomie- liczba uzyskanych punktów 36

Miejsce IV – Łukasz Reszka – ZS Parchowo – liczba uzyskanych punktów 35

Miejsce V – Olaf Jeszke – SP Kramarzyny – liczba uzyskanych punktów 33

Miejsce VI – Szymon Sylka – SP nr 2 Bytów -liczba uzyskanych punktów 32

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Panu Staroście Leszkowi Waszkiewiczowi oraz Przewodniczącemu Sejmiku wojewódzkiego – Panu Janowi Kleinszmidtowi.

Dziękujemy uczniom za poświęcony czas na przygotowanie się do konkursu, zdajemy sobie sprawę, że ustawy nie są najprzyjemniejszą lekturą dla młodych ludzi. Dlatego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy.

Kolejni z testem zmierzyli się reprezentanci szkół średnich z terenu powiatu bytowskiego: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy (uczennica Natalia Iwańska przygotowana przez Pana Grzegorza Jończyka), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Panią Joannę Pilipczuk), Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (uczniowie przygotowani przez Panią Annę Sokołanko), Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (uczeń przygotowany przez Pana Jana Ozymko), Zespół Szkół Ponadpodstawowych Bytów (uczniowie przygotowani przez Pana Łukasza Kowalskiego).

Nagrodzono trzech najlepszych uczniów:

Miejsce I – Marta Strzelecka – ZSO Bytów – liczba uzyskanych punktów 52/60 maksymalna ilość punktów do zdobycia

Miejsce II – Bartosz Kowalski – ZSO Bytów – liczba uzyskanych punktów 51

Miejsce III – Jacek Plata – ZSP Bytów – liczba uzyskanych punktów 49

Serdecznie dziękujemy za udział uczniom, za przygotowanie nauczycielom. Już niebawem w dniu 7 kwietnia czeka nas praktyczny egzamin ze znajomości uchwał o samorządzie gminnym, powiatowym, wojewódzkim. Natomiast trójka finalistów ze szkół ponadpodstawowych już 12 kwietnia zmierzy się z testem na szczeblu wojewódzkim.

                                                                                       Pozdrawiam

                                                                   Ludwik Szreder – Dyrektor GOK Tuchomie

Comments are closed.