Archive for: październik 2023

Szkolne mistrzoswa w tenisa stołowego

W dniu 26.10 2023 w ZSP Łodzierz odbyły się Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego. Po wyczerpujących pojedynkach  zostali wyłonieni najlepsi uczniowie. I miejsce Bartłomiej Augustyniak, II miejsce Dominik Marczewski, III miejsce Krzysztof Kwaśny.  Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego, które odbędą się w naszej szkole dnia 08.11.2023r.

Upiekli dla hospicjum

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wykazali się ogromną chęcią wsparcia i pomocy potrzebującym.

21 października 2023 włączyli się do akcji charytatywnej zorganizowanej w SP nr1 W Miastku.

Oprócz możliwości zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych nasi uczniowie (choć częściowo) przyczynili się do zakupu pomp morfinowych dla hospicjum domowego w Miastku.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w tę akcję, dziękujemy za ich wrażliwość na potrzeby chorych, cierpiących i potrzebujących wsparcia.

Uczniowie z Łodzierzy poznają Polskę

Dnia 20 października 2023 r. odbyła się wycieczka klas Technikum  z  Łodzierzy  do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie zwiedzili też Pole Bitwy na Westerplatte.  W przedsięwzięciu uczestniczyło 21 uczniów i dwóch opiekunów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej.

Jest sercem całego muzeum, zajmuje
  powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Przypomniała nam lekcję historii, której nie wolno zapomnieć. Wycieczka zorganizowana w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę. Opiekunami grupy byl: nauczyciele ZSP w Łodzierz: Grzegorz Jończyk i Sławomir Petryna

Dzień Edukacji Narodowej 2023

13 października 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Obchody święta były okazją do sprawdzenia umiejetności nauczycieli i pracowników administracji. Oto fotorelacja z uroczystości

20 Konkursów Recytatorskich Poezji i Prozy Karola Wojtyły-2001-2022

2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001

Praktyki na Malcie

Erasmus+ opublikował listę rankingową o dofinansowanie projektów w Akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (konkurs 2023).

Na liście znalazł  się również nasz projekt pod nazwą ,,Nowe doświadczenia-nowe możliwości”. Projekt zakłada wyjazd uczniów ZSP w Łodzierzy  z  technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych na praktyki zawodowe na Maltę. Na wyspie młodzież klas spedycyjnych odbywać będzie praktyki zawodowe w firmach logistycznych natomiast uczniowie klas o profilu gastronomicznym praktyki odbywać będą w  restauracjach i hotelach Malty. Całość pozyskanych środków to 73.736 euro tj ok. 350 tys zł. Autorami projektu są nauczyciele ZSP w Łodzierzy: Magdalena Wojtowicz, Magdalena Roszczak i Sławomir Petryna

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot? A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem wskazującym na Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

– Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Już teraz wejdź na stronę:https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ poznać szczegóły wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnegoZday.pl (https://zday.pl/), pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie:https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,

Zespół Zday.pl

Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas więcej wiadomości, kliknij tutaj, aby się wypisać (https://unsubscribe.zdayonline.com.pl/).

Ślubowanie i Otrzęsiny 2023

W piątek 29 września w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych a następnie tzw ,,Otrzęsiny 2023″ czyli rywalizacja sportowo-rekreacyjna uczniów klas pierwszych. Całość przygotował Samorząd Szkolny pod opieką nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Aleksandry Ruteckiej. Zarówno uczniowie  jak i ich wychowawcy walczyli bardzo dzielnie o każdy punkt. Ostatecznie:
I  miejsce zajęła klasa IA WZW,
II miejsce zajęła klasa I Technikum
III miejsce egzekwo: klasa I WZW Kucharz i IB WZW
Dziękujemy uczniom za miłą zabawę i życzymy sukcesów na ich nowej drodze edukacyjnej.Poniżej fotorelacja