Archive for: listopad 2023

Warsztaty z bankowości internetowej

Dnia 22.11.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy w ramach projektu NBP „Banknoty, monety czy karta”, odbyły się „Warsztaty edukacyjne z bankowości internetowej oraz płatności gotówkowych”. Zostały one przeprowadzone przy współpracy z pracownikami Komisariatu Policji w Miastku. Spotkanie poprowadził asp. szt. Aleksander Sztobnicki przy wsparciu asp. Adriana Lemańczyka. Tematyka zajęć obejmowała szeroko rozumianą wiedzę o wyłudzeniach.

Prelegent obszernie omówił zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z e-bankowością i kartami płatniczymi oraz  precyzyjnie przedstawił zasady bezpiecznego korzystania z rachunku bankowego. Skupił się na wyłudzeniach danych (phishingu) i kodu blik oraz kradzieży pieniędzy z kont. Omówił także kwestie kopiowania kart płatniczych (skimmingu), złośliwego oprogramowania, aplikacji mobilnych oraz zakupów i płatności internetowych. Nakreślił procedury postępowania obowiązujące w przypadku zaistnienia wyłudzenia danych i kradzieży środków z konta. Na koniec prelekcji przekazał uwagi na temat wad i zalet płatności gotówkowych oraz kart płatniczych. Uczestnicy zadając wiele pytań wykazywali duże zainteresowanie, ponieważ nie do końca zdawali sobie sprawę z zagrożeń, na które są narażeni. Świadczy to o istnieniu bardzo dużej potrzeby zgłębiania podjętego tematu. Prelegenci dokładali wszelkich starań, by przestrzec młodzież przed oszustami. Zajęcia miały charakter profilaktyczny i były bardzo pouczające. Kadra Szkoły i 11-19 Hufca Pracy dziękuje bardzo pracownikom Komisariatu Policji w Miastku za przeprowadzenie prelekcji.

Otrzymali podziękowanie

Samorząd uczniowski Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy oraz uczniowie zaangażowani w akcję charytatywną na rzecz hospicjum domowego w Miastku,  otrzymali od organizatorów serdeczne podziękowania za udział w festynie, bezinteresowną pomoc i życzliwość.  Celem akcji było zebranie funduszy na pompy morfinowe  dla hospicjum domowego w Miastku.

Pomoc świąteczna-wnioski !!

działInformujemy, iż ostateczny termin składania  wniosków o pomoc świąteczną upływa 30 11 2023 r.

 

 

 

Gofrowy zawrót głowy :-)

Dzisiaj słodki dzień w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod opieką nauczycielki Aleksandry Ruteckiej zorganizowano kiermasz podczas, którego uczniowie sprzedawali gofry własnego wypieku.

Obchody Święta Niepodległości w Łodzierzy

W naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież pod opieką nauczyciela historii Grzegorza Jończyka i pedagoga szkolnego Macieja Batrucha przygotowała uroczystą cześć artystyczną, w której nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych związanych z listopadowym świętem.Dekoracje na apel przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka. Poniżej fotorelacja

Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu Święta Odzyskania Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach z okazji narodowego święta w Miastku . Miasteckie uroczystości rozpoczęły się pod Pomnikiem Narodu Polskiego. W uroczystości  udział wzięły poczty sztandarowe wśród nich poczet sztandarowy ZSP w Łodzierzy.  (asysta pocztu: Eryk Ambroziak, Natalia Iwańska i Amelia Napieraj)

Delegacje władz samorządowych, instytucji i szkół złożyły wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Narodu Polskiego. Spod pomnika uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

foto: miastkoInfo24.pl

#SzkołaDoHymnu

Społeczność szkolna z udziałem pocztu sztandarowego  włączyła  się do akcji ,,#SzkołaDoHymnu”. W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości punktualnie o godz.  11.11 w dniu 10 listopada 2023 r. w naszej szkole jak i w szkołach w całej Polsce odśpiewano hymn narodowy. 

Wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego” poprzedzone zostało prelekcją o współczesnym patriotyzmie przygotowaną przez nauczyciela historii Grzegorza Jończyka.

Powiatowe finały tenisa stołowego

W sali sportowej Zespołe Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbyły się Powiatowe Finały Licealiady o Puchar Starosty Bytowskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Otwarcia turnieju dokonał wicestarosta bytowski Roman Ramion i dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.

W turnieju udział wzięły zespoły szkół z: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,   Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowy w Bytowie i  gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy.

Po długiej i wyczerpującej walce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

W kategorii dziewcząt:

pierwsze miejsce- ZSP w Bytowie,

drugie miejsce- ZSOiT w Miastku,

trzecie miejsce -ZSO  w Bytowie,

czwarte miejsce- ZSEU w Bytowie,

 W kategorii chłopców:

pierwsze miejsce- ZSOiT w Miastku

drugie miejsce- ZSE-U  w Bytowie,,

trzecie miejsce – ZSP w Łodzierzy,

czwarte miejsce-ZSP w Bytowie,

 piąte miejsce -ZSO w Bytowie,

Organizatorami powiatowych mistrzostw byli nauczyciele wychowani fizycznego łodzieskiej szkoły: Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary  i dyplomy ufundowane przez Starostę Bytowskiego. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca będą reprezentowały powiat bytowski w półfinałach województwa pomorskiego,