Archive for: czerwiec 2022

Egzaminy popawkowe 23-24 08 2022r.

EGZAMINY  POPRAWKOWE (PRZEDMIOTOWE) – 23.08.2022 r.

Godz. 9:00

Nazwa przedmiotuData egzaminuSkład komisji
matematyka
sala nr 14    
23.08.2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Celina Król – egzaminator
Joanna Treder – członek komisji
Agnieszka Warsinska-członek komisji
język niemiecki  
sala nr 2
23.08.2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Marzena Wójtowicz  – egzaminator  
Agnieszka Zwiewka – egzaminator  
Język obcy w gastronomii (j.niem)
sala nr 2
23.08.2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Marzena Wójtowicz  – członek komisji  
Agnieszka Zwiewka – egzaminator  
Geografia
sala nr 5
23.08.2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Stefan Stankiewicz  – egzaminator
G.Jończyk- członek komisji    
towar jako przedmiot handlu
sala nr 4
23.08.2022 r.Jacek Gocoł – przewodniczący
Aleksandra Rutecka – członek komisji
Magdalena Roszczak  – egzaminator
Anna Dominik –członek komisji
podstawy przedsiębiorczości
sala nr 4
23.08 2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Aleksandra Rutecka – członek komisji
Magdalena Roszczak  – egzaminator
Anna Dominik –członek komisji

EGZAMINY  POPRAWKOWE (PRZEDMIOTOWE) – 24.08.2022 r.

Godz. 9:00

Nazwa przedmiotuData egzaminuSkład komisji
biologia
sala nr 15
24.08.2022 r.Anna Dominik – przewodnicząca
Małgorzata Domżalska Pilimon-egzaminator
Katarzyna Czekała -egzaminator
język polski
sala nr 16
24.08.2022 r.Magdalena Wojtowicz – przewodnicząca
Beata Grzybowska – egzaminator
Magdalena Radziszewska  – członek komisji
Katarzyna Tamborska-członek komisji

Egzaminy poprawkowe maturalne !

Egzamin poprawkowy maturalny odbędzie się 23 sierpnia 2022 r. (wtorek) godz. 9.00

Podania o egzamin poprawkowy należy składać do 12 lipca 2022r.

 

Komisja w składzie:

Matematyka

S.Petryna-Przewodniczący

A.Stankiewicz-członek komisji

K.Bublewicz (ZSOiT w Miastku)-członek komisji

 

Język angielski

D.Matuszkiewicz-Przewodniczący

M.Urban (ZSOiT w Miastku) -członek komisji

Mamy wakacje !!!

24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły Mariusz Treder w swoim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny i podziękował gronu pedagogicznemu za wkład wniesiony w wychowanie i edukacje młodzieży a pracownikom administracji i obsługi podziękował za wytrwałą i trudną pracę.

Wręczono również  nagrody  dla wyróżniających się uczniów. Specjalną nagrodę dla najlepszej uczennicy ufundował Poseł na Sejm RP Piotr Müller. Nagrodę otrzymała Aleksandra Rapta z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych

Zakończenie roku szkolnego połączone było z uroczystością pożegnania uczniów branżowej szkoły I stopnia. W tym roku pożegnaliśmy podwójny rocznik absolwentów.

 

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Roman Ramion wicestarosta bytowski , Anna Wańtuchowicz zastępca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańku, Piotr Wojciechowski komendant 11-19 Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku oraz Małgorzata Pakosa i Marzena Kutwa wychowawczynie z komendy OHP w Słupsku.

 Po apelu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne  do następnej klasy.

Życzymy udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do naszej szkoły

Poniżej fotorelacja

Sukcesy roku szkolnego 2021/22

Sukcesy drużynowe  i  indywidualne uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022 (najważniejsze osiągnięcia o szczeblu międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim).

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie (Aleksandra Rapta, Klaudia Fijałkowska, Grzegorz Borowski, Brajan Górko, Michał Ringwelski, Michał Ludwichowski)- I miejsce w  VI edycji Gminnego Dnia Sportu i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez ZSOiT w Miastku

Dominika Buciur i Natalia Bulczak II miejsce w konskursie kulinarnym o tytuł Masterchef Powiatu Bytowskiego organizowanego przez ZSEU w Bytowie

Natalia Iwańska- wyróżnienie w konkursie ,,Europa Przyszłości” organizownym przez Politechnikę Koszalińską

Klaudia Raniowska- wyróżnienie  w konkursie pt ”Prawa Konsumenta” organizowanego przez ZSEU w Bytowie

Weronika Dworakowska I miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu.

Albert Bloch– III miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu

Bartosz Pieniążek I miejsce w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko organizowanego przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Zbigniew Pieniążek III miejsce w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Marta Opiela IV miejsce  w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Kamil Iwański – wyróżnienie w II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko przez Bibliotkę Publiczną w Miastku

Hubert Bachman stypendysta stypendium Prezesa Rady Ministrów

Jessica Klepin– stypendystka stypendium Starosty Bytowskiego dla najzdolniejszych absolwentów szkół podstawowych uczących się w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Bytowskiego.

11-19 Hufiec Pracy w Słupsku (uczniowie z BS I stopnia w Łodzierzy)I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni

Dominik Wosiński otrzymał tytuł najlepszego zawodnika w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej w Gdyni

Spotkanie uczniów z kosmetologiem i higienistką.

8 czerwca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy w ramach promocji zdrowego trybu życia, odbyło się spotkanie uczestników 11-19 Hufca Pracy z higienistką i kosmetologiem Panią Wioletą Jahurską-Służałek. Spotkanie podzielone zostało na trzy bloki. Na wstępie prelegentka przypomniała młodzieży pojęcie zdrowia i ogólne zasady prowadzenia zdrowego trybu życia. Omówiła zasady odpowiedniego odżywiania oraz jego rolę i znaczenie dla zdrowego i dobrze rozwijającego się organizmu młodego człowieka. Pokreśliła jak ważna  dla zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego jest aktywność ruchowa i kultura fizyczna, które mogą być jednocześnie relaksem i wypoczynkiem.

W drugim członie spotkania omówiona została higiena ciała, włosów i skóry głowy oraz uzębienia. Prowadząca położyła nacisk na te czynniki, gdyż wpływają one nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale i w ogromny sposób na zdrowie. Wskazała również, że fundamentem zdrowego i długiego życia są okresowe badania lekarskie i przeglądy jamy ustnej. Ostatni segment to warsztaty, na których Pani kosmetolog przeprowadziła pokaz makijażu i demakijażu oraz udzielała porad chętnym osobom na temat pielęgnacji ich twarzy.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Z uwagą słuchała, śledziła pokaz kosmetyczny i zadawała pytania.Zajęcia miały na celu umacnianie potencjału zdrowotnego i wspieranie naturalnego rozwoju młodzieży oraz kształtowanie prozdrowotnych wzorców zachowań, co w konsekwencji ma doprowadzić do dobrego samopoczucia ucznia we wszystkich sferach życia indywidualnego i społecznego.

Autor tekstu: Marzena Kutwa

Autor zdjęć: Marzena Kutwa

Zwycięzcy Gminnego Dnia Sportu

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie (Aleksandra Rapta, Klaudia Fijałkowska, Grzegorz Borowski, Brajan Górko, Michał Ringwelski, Michał Ludwichowski pod opieka nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zdobyła pierwsze miejsce w  VI edycji Gminnego Dnia Sportu i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez ZSOiT w Miastku.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn: SP Dretyń, SP Świerzno, SP 1 Miastko, SP 2 Miastko, SP 3 Miastko, ZSOiT Miastko Technikum, ZSOiT Miastko Liceum oraz ZSP w Łodzierzy. Młodzież uczestniczyła w następujących konkurencjach:
– Przeciąganie liny,
– Skakanka drużynowa,
– Strzelanie z wiatrówki,
– Rzut balonami
– Skoki dodawane,
– Pierwsza pomoc przedmedyczna

W końcowej klasyfikacji drużyny zajęły następujące miejsca:
– I miejsce – ZSP Łodzierz
– II miejsce – ZSOiT Miastko Technikum
– III miejsce – ZSOiT Miastko Liceum
– IV miejsce – SP 2 Miastko
– v miejsce – SP 3 Miastko
– VI miejsce – SP Świerzno
– VI miejsce – SP 1 Miastko
– VII miejsce – SP Dretyń

Piknik sportowy z Hufcem Pracy

1 czerwca 2022 roku został przeprowadzony turniej piłki nożnej dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy. W sportowych zmaganiach wzięli udział uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku reprezentujący szkołę branżową oraz uczniowie klas technikum. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: dwie żeńskie i dwie męskie. Nad przebiegiem spotkania i prawidłowością pojedynków odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz oraz Sławomir Petryna.

Celem turnieju było propagowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, rozbudzanie ducha rywalizacji oraz promowanie zdrowego stylu życia i zachowanie zasad fair play. Podczas gry nie zabrakło efektowej obrony bramkarzy, indywidualnych akcji i popisów zawodników oraz trafnych asyst i celnych strzałów na bramkę.

Poziom rozgrywek był wyrównany. Dziewczęta nie ustępowały sprawnością, umiejętnościami i ambicjom swoim kolegom. Sportowe potyczki na szkolnym boisku odbywały się przy gorącym i żywiołowym wsparciu kolegów, koleżanek oraz wychowawców.

Zwycięzcami zawodów piłki nożnej zostali wszyscy uczestnicy spotkania, którzy otrzymali upominki w postaci zdrowej żywności oraz napoje izotoniczne ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Gdańsku.

Po aktywnym i wyczerpującym wysiłku młodzież zregenerowała swoje siły przy wspólnym ognisku. Nie zabrakło także interesującej oprawy muzycznej. Wśród przebojów młodzieżowych zaprezentowano utwór przygotowany z okazji Dnia Dziecka przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP przy wsparciu Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy Pani Małgorzaty Zwiercan.

Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały. Młodzież komentowała wesołe sytuacje i zdarzenia, które odbywały się podczas pojedynków. Uczniowie ZSP w Łodzierzy  z przyjemnością biorą udział w zmaganiach sportowych, które poprawiają ich kondycję, wpływają na zacieśnianie relacji między rówieśnikami oraz uczą zdrowej rywalizacji.

Autor zdjęć: Małgorzata Pakos/ Marzena Kutwa

Autor tekstu: Małgorzata Pakos/ Marzena Kutwa

Projekty przeciw hejtowi

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch projektach: eTeam – z empatią nam do twarzy oraz NIE dla uprzedzeń. Ochrona w realu i cyberprzestrzeni. Oba projekty skierowane były dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, nakierowane na tematykę związaną z problemem dyskryminacji, empatii, rozwijania tolerancji i krytycznego myślenia. Ponadto projekty miały pobudzić postawę życzliwości oraz dostrzegania potrzeb drugiego człowieka. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę nad projektami: organizowali „Dzień bez hejtu”, tworzyli loga, plakaty, materiały tekstowe, dźwiękowe i wizualne związane z tematyką tolerancji, dyskryminacji i empatii. Końcowym efektem projektów była e-wystawa. Dziękujemy wszystkim którzy pracowali nad projektami za zaangażowanie i poświęcony czas.