Spotkanie uczniów z kosmetologiem i higienistką.

8 czerwca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy w ramach promocji zdrowego trybu życia, odbyło się spotkanie uczestników 11-19 Hufca Pracy z higienistką i kosmetologiem Panią Wioletą Jahurską-Służałek. Spotkanie podzielone zostało na trzy bloki. Na wstępie prelegentka przypomniała młodzieży pojęcie zdrowia i ogólne zasady prowadzenia zdrowego trybu życia. Omówiła zasady odpowiedniego odżywiania oraz jego rolę i znaczenie dla zdrowego i dobrze rozwijającego się organizmu młodego człowieka. Pokreśliła jak ważna  dla zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego jest aktywność ruchowa i kultura fizyczna, które mogą być jednocześnie relaksem i wypoczynkiem.

W drugim członie spotkania omówiona została higiena ciała, włosów i skóry głowy oraz uzębienia. Prowadząca położyła nacisk na te czynniki, gdyż wpływają one nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale i w ogromny sposób na zdrowie. Wskazała również, że fundamentem zdrowego i długiego życia są okresowe badania lekarskie i przeglądy jamy ustnej. Ostatni segment to warsztaty, na których Pani kosmetolog przeprowadziła pokaz makijażu i demakijażu oraz udzielała porad chętnym osobom na temat pielęgnacji ich twarzy.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Z uwagą słuchała, śledziła pokaz kosmetyczny i zadawała pytania.Zajęcia miały na celu umacnianie potencjału zdrowotnego i wspieranie naturalnego rozwoju młodzieży oraz kształtowanie prozdrowotnych wzorców zachowań, co w konsekwencji ma doprowadzić do dobrego samopoczucia ucznia we wszystkich sferach życia indywidualnego i społecznego.

Autor tekstu: Marzena Kutwa

Autor zdjęć: Marzena Kutwa

Comments are closed.