Archive for: październik 2022

Posprzątali groby

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych.   Z tej okazji wolontariusze z Klubu Wolonariusza z naszej szkoły wraz z opiekunem klubu Magdaleną Roszczak zorganizowali akcję sprzątania opuszczonych grobów.   W tym celu uczniowie odwiedzili cmentarz komunalny w Miastku.  

Zbliżające się święto było okazją do odwiedzenia i zapalenia symbolicznego znicza na grobie ś.p Elżbiety Dudziak – nauczycielki języka polskiego uczącej w naszej szkole

Za okazaną pomoc, wielkie serca i chęć pracy dziękujemy osobom widocznym na poniższych zdjęciach:)  Bierzmy przykład z naszych wolontariuszy!!!

Kiermasz dla Krzyśka

Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała KIERMASZ CIAST DLA KRZYŚKA. Uczniowie upiekli przepyszne ciasta, które rozeszły się w mgnieniu oka. Środki pieniężne zebrane ze sprzedaży ciast przeznaczone są na pomoc Krzyśkowi, który zmaga się z chorobą nowotorową. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom za pomoc

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

20 października w sali sportowej ZSP w Łodzierzy odbyły się Mistrzostwa ZSP w Łodzierzy w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców

Kategoria dziewcząt:

I miejsce Aleksandra Rapta
II m Roksana Rodziewicz
III m Nikola Szymańska

Kategoria chłopców:

I m Hubert Bachman
II m Brajan Górko
III m Bartosz Augustyn

Poniżej fotorelacja

Recytowali wiersze papieża

Zofia Podgórska ze Szkoły Podstawowej w Świerznie, Maciej Żmuda Trzebiatowski z SP nr 1 w Miastku i Alicja Włodarczyk z ZSOiT w Miastku to zwycięzcy XX Jubileuszowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły  w Łodzierzy.

Jury w składzie: Bernadeta Zwolska (Biblioteka Pedagogiczna w Miastku) oraz  Ewa Szyca (Biblioteka Publiczna w Miastku)  oceniało recytatorów w trzech kategoriach: kategorii szkoły podstawowe klasy młodsze, szkoły podstawowe klasy starsze  i szkoły ponadpodstawowe.

Wśród recytatorów znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z Miastka (SP1,SP2,SP3),  SP w Wałdowie, SP w Świerznie, SP w Brzeźnie Szlacheckim, SP w Warcienie, SP w Biesowicach, Technikum Leśne w Warcienie, ZSOIT w Miastku, PMDK w Miastku i ZSP w Łodzierzy.

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów  jury postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria szkoły podstawowe klasy młodsze (klasy SP I-IV):

 I miejsce -Zofia Podgórska -SPw Świerznie II miejsce –   Paweł Węcławski- SP w Wałdowie
III miejsce –Maria Mączkowska -SP w Biesowicach

Kategoria szkoły podstawowe klasy starsze (klasy SP V-VIII)

I miejsce –Maciej Żmuda Trzebiatowski- SP nr 1 w Miastku
II miejsce –Lilianna Andrysiak-SP nr 2 w Miastku
III miejsce – Karolina Albrecht- SP w Brzeżnie Szlacheckim

 Kategoria szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Alicja Włodarczyk – ZSOiT w Miastku
II miejsce – Marta Lemanczyk- ZSOiT w Miastku
III miejsce –Amelia Klebba- Technikum Leśne w Warcinie

 Wśród gości zaproszonych znaleźli się: wicestarosta bytowski Roman Ramion,  wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Mieczysław Czarnecki,  proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych ks infułat dr Dariusz Jastrząb, Mirosław Batruch, komendant 11-19 Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku Piotr Wojciechowski

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody, medale i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy i gadżety  wręczono również pozostałym uczestnikom konkursu.

W czasie wręczania nagród dyrektor Mariusz Treder podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Byli to:

Piotr Wojciechowski Komendant 11-19 Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku,

Tomasz Borowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku

Mirosław Batruch,

Kazimierz Batruch,

Witold Zajst Burmistrz Miastka ,

Roman Ramion Wicestarosta bytowski

Pierwszy organizator konkursu Mirosław Batruch z okazji jubileuszowego dwudziestego konkursu odczytał list okolicznościowy nadesłany przez kardynała Stanisława Dziwisza i wręczył pamiątkowe medale organizatorom konkursu : Mariuszowi Treder, Beacie Grzybowskiej, Magdalenie Radziszewskiej,  Joanna Treder, Maciejowi Batruchowi, Monice Czarneckiej, Agnieszce Zwiewce i  Beacie Kowalewskiej

Poniżej fotorelacja

Świadczenia zdrowotne dla nauczycieli

Proszę o składanie wniosków o przyznanie świadczenia na pomoc zdrowotną do dnia 31 października 2022 r.  (wnioski do pobrania  w sekretariacie lub pobierz ze strony www)

 

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z § 4 pkt. 2 Uchwały Nr XIV/103/2016 Rady Powiatu Bytowskiego z dnia 24.03.2016 r. świadczenie przyznaje się w związku z:

  1. przewlekłą lub ciężką chorobą,
  2. ponoszeniem kosztów leczenia specjalistycznego w tym badań diagnostycznych, konsultacji, hospitalizacji i zabiegów rehabilitacyjnych, zakupów lekarstw-w zwiazku z prowadzoną terapią
  3. ponoszeniem kosztów zakupów medycznych środków pomocniczych (okulary, aparaty słuchowe i elementy protetyki stomatologicznej

regulamin świadczeń zdrowotnych

aneks do regulaminu przyznawania świadczeń na pomoc zdrowotną regulamin świadczeń zdrowotnych

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Katarzyna Czekała nauczycielka przedmiotów zawodowych żywieniowych w ZSP w Łodzierzy oraz Mariusz Treder dyrektor ZSP w Łodzierzy otrzymali nagrodę starosty bytowskiego za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze . Znaleźli się oni w gronie dwunastu nauczycieli i dyrektorów szkół z powiatu bytowskiego nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość odbyła się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Miastku z  okazji 50 lecia tej placówki. Została ona połączona z obchodami Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, nagrodzeni nauczyciele, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, którego organem prowadzącym jest powiat bytowski i gmina Miastko, nauczyciele i absolwenci PMDK w Miastku.

 Dzień wcześniej na uroczystości szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczył również swoje nagrody dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder nagradzając jednastu nauczycieli szkoły za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej , a pracowników administracji i obsługi za wzorową pracę w zakresie administracyjno gospodarczym.  Cieszy również fakt z przyznania nauczycielce biologii i wychowania do życia w rodzinie Małgorzacie Domżalskiej Pilimon  Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Gratulujemy !

Dzień Edukacji Narodowej 2022

13 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Oto fotorelacja z uroczystości

Poniżej fotorelacja

Rozmowy na temat służby

Mając na uwadze potrzebę wychowania patriotycznego i edukacji proobronnej młodzieży szkolnej w naszej szkole odbyło się spotkanie  z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie. Uczniowie po spotkaniu otrzymali materiały  promocyjno-informacyjne dotyczące różnych form służby wojskowej.

Otrzęsiny 2022

W piątek 7 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z otrzęsinami pierwszoklasistów. 

Otrzęsiny miały charakter zabawowo-sportowy , w których pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych i teście wiedzy o szkole.

 Organizatorem otrzęsin i ślubowania był samorząd uczniowski pod opieką nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Aleksandry Ruteckiej.

Poniżej fotorelacja

Reprezentowali 11-19 Hufiec Pracy

W dniach 26-29 września 2022 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie.  Reprezentantami Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy, uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku. W sportowych zmaganiach wzięła udział czteroosobowa drużyna złożona z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Byli to uczniowie klas drugich: Sandra Bublewicz, Wiktoria Kamaszyn , Kacper Las oraz Bartosz Motow.

Celem turnieju było propagowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, rozbudzanie ducha rywalizacji, promowanie zdrowego stylu życia, a także idei olimpijskiej i zachowania zasad fair play. Dziewczęta nie ustępowały sprawnością, umiejętnościami i ambicjom swoim kolegom. W dniu przyjazdu odbył się test z wiedzy na temat historii sportu w szczególności olimpiad i osiągnięć polskich sportowców.

Następnego dnia, po uroczystej inauguracji, odbyły się zawody lekkoatletyczne. Przeprowadzono je na  bardzo dobrze przygotowanym stadionie miejskim w Pleszewie położonym tuż przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy. Nie zabrakło gorącego i żywiołowego wsparciu kolegów, koleżanek oraz wychowawców. Po południu odbył się pierwszy konkurs strzelecki. Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały. Młodzież komentowała wesołe sytuacje i zdarzenia, które odbywały się podczas pojedynków. Cały ostatni dzień poświęcono strzelectwu. Zawody drużynowe i indywidualne przeprowadzono na poligonie „Karczemka” należącym do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Wieczorem, w ramach relaksu, młodzież mogła skorzystać z basenu i bowlingu. Uczestnicy słupskiej jednostki z przyjemnością wzięli udział w zmaganiach sportowych, które poprawiają ich kondycję, wpływają na zacieśnianie relacji między rówieśnikami oraz uczą zdrowej rywalizacji. Impreza sprzyjała spotkaniom młodzieży ze wszystkich województw oraz integracji całego środowiska OHP. Reprezentacja otrzymała puchar oraz pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Autor tekstu: Marzena Kutwa

Autor zdjęć: Marzena Kutwa