Archive for: 12 marca, 2021

Spotkanie z doradcą zawodowym

Dnia 11 marca 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie on-line z  doradcązawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie z filią w Miastku p. Małgorzatą Antoniuk.  Spotkanie dotyczyło  wejścia na rynek pracy młodzieży po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej.  

Pani Małgorzata zapoznała młodzież z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi rynku pracy dla młodych ludzi. Przedstawiła informacje na temat  jak znaleźć pracę spełniającą oczekiwania  przyszłych absolwentów szkół średnich. Omówiła również najważniejsze zagadnienia dotyczące rejestracji bezrobotnego, rejestracji poszukującego pracy, prawa i obowiązki osoby bezrobotnej, formy aktywizacji oraz formy wsparcia finansowego dla osób poszukujacych  pracę.  W spotkaniu udział wzięli uczniowie kończący szkołę z klasy IV Technikum Spedycji i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Spotkanie zorganizował pedagog szkolny MaciejBatruch.

Pożegnaliśmy naszych księgowych

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania pracowników księgowości. Swój ostatni dzień w naszej szkole jako pracownicy szkoły mieli: główny księgowy Arkadiusz Sierakowski i specjalistka ds. księgowości i administracji Magdalena Wirkus-Laskowska . 

Dyrektor Mariusz Treder w imieniu wszystkich pracowników podziękował im za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w działalność szkoły oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki

.

W związku ze zmianami organizacyjnymi związanymi z powstaniem wspólnej obsługi kadrowo-księgowej dla placówek oświatowych Powiatu Bytowskiego przechodzą oni do pracy w Starostwie Powiatowym w Bytowie. Życzymy im wielu sukcesów w nowej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym