Archive for: listopad 2021

Terytorialsi w ZSP w Łodzierzy

29 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Poprowadził je Starszy Podoficer Dowództwa 73 batalionu lekkiej piechoty z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej st. chor. sztab. Łukasz Kuliński

Na prelekcję do szkolnego audytorium zaproszono uczniów klasy IV technikum oraz uczniów klas III BS I stopnia, w tym uczestników 11-19 Hufca Pracy. Były to pierwsze z cyklu zajęć dotyczących WOT. Prowadzący przedstawił młodzieży procedurę powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej, przebieg szkolenia oraz kwestie uposażenia.

Uczestnicy zapoznali się z rozległymi zadaniami pełnionymi przez Wojska Obrony Terytorialnej. Należą do nich m.in. wsparcie dla społeczności lokalnych poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych, dla placówek pomagających ubogim i wykluczonym społecznie. W całym kraju Wojska Obrony Terytorialnej zaangażowane są również we wsparcie działań związanych z zapobieganiem i rozprzestrzeniania się wirusa SARS- CoV – 2.

Młodzież z uwagą słuchała prowadzącego oraz zadawała liczne pytania. Prelegent rozdał chętnym materiały promocyjne zachęcające młodych ludzi do zgłębienia tematu i do zasilenia wspomnianych sił. Temat prelekcji spotkał się z dużym zainteresowaniem. Z tej przyczyny planowane są następne zajęcia, na których odbędzie się min. prezentacja wyposażenia oraz sprzętu wojskowego WOT. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Komendanta 11-19 Hufca Pracy w Słupsku Piotra Wojciechowskiego

Sukces uczniów z Łodzierzy

18 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom II edycji literackiego konkursu Ekologia ponad wszystko zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Miastku. Celem konkursu była edukacja ekologiczna oraz kształcenie właściwych postaw wobec ochrony środowiska.
Spośród kilkudziesięciu prac konkursowych wyróżnienia otrzymali również uczniowie naszej szkoły:
Bartosz Pieniążek ( II technikum) –  I miejsce
Zbigniew Pieniążek (II wzw)- III miejsce
Marta Opiela ( II technikum) – IV miejsce
Kamil Iwański ( I technikum) – wyróżnienie

Na basenie z hufcem

Dnia 25 listopada 2021r. kadra opiekuńczo-wychowawcza 11-19 Hufiec Pracy w Słupsku wraz z młodzieżą Branżowej Szkoły I stopnia z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbyła wycieczkę do Parku Wodnego w Koszalinie.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, dlatego też wybrano kompleks wodny oferujący mnóstwo atrakcji w obecnej jesiennej porze roku. W kompleksie uczestnicy mieli do dyspozycji basen rekreacyjny, sportowy oraz basen znajdujący się na zewnątrz budynku. Z wielką przyjemnością użytkowano różnorodne zjeżdżalnie i relaksujące jacuzzi.

Młodzież korzystała z każdej rozrywki tj.: z masażerów, rwącej rzeki, spinaczki wodnej, czy brodzika. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W czasie pobytu na dużym basenie chłopcy pływali na dłuższe dystanse, ćwiczyli przy tym swoje umiejętności pływackie. Dużą frajdę sprawiły młodzieży wyczyny na pontonach. Dobre samopoczucie i uśmiech towarzyszył grupie przez cały czas zabawy. Po aktywnym i pełnym wrażeń spotkaniu udano się na wspólny posiłek. Trzygodzinny relaks w parku wodnym okazał się ciekawym sposobem integracji społeczności uczniowskiej

foto: Piotr Wojciechowski

Byli w Sztutowie i w Wdydzach

Są takie miejsca w Polsce, które warto odwiedzać, by pamięć o wydarzeniach tam się rozgrywających przetrwała. Takie, do których warto zabierać dzieci i młodzież, by przekazywać im historię i edukować odpowiednio do ich wieku.

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Łodzierzy zwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady w Szutowie i znajdujące się w nim Muzeum Stutthof. Byli zaciekawieni eksponatami w muzeum , wywiązała się dyskusja , pojawiły się pytania dotyczące martyrologii Polaków w czasie II wojny światowej

Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich w Wdzydzach Kiszewskich, gdzie uczniowie z zaciekawieniem poznawali kulturę Kaszubów. Szczególnie było to ciekawe miejsce dla uczniów, którzy w szkole uczęszczają na zajęcia z języka kaszubskiego i zajęcia z historii i kultury Kaszubów.

     W wycieczce zorganizowanej 22 listopada 2021 r.  uczestniczyło 45 uczniów i trzech nauczycieli z Branżowej Szkoły I stopnia  w Łodzierzy. Wycieczka była przedsięwzięciem współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Organizatorem wycieczki był nauczyciel historii Grzegorz Jończyk.

Dzień życzliwości dzień bez hejtu

19 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości Dzień bez hejtu. Symbolem święta jest kolor pomarańczowy.

Poniżej krótka fotorelacja

Mikołajkowa Akcja Krwiodawstwa

Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe ,,Gryf” oraz ZSP w Łodzierzy zapraszają na ,,MOTO ŻYCIE” Mikołajkowa Akcja Krwiodawstwa

Pomoc świąteczna-wnioski !!

działInformujemy, iż ostateczny termin składania  wniosków o pomoc świąteczną upływa 30 11 2021 r.

 

 

 

#SzkołaDoHymnu- ZSP Łodzierz

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości nasza szkoła włączyła się do akcji ,,#SzkołaDoHymnu”. Punktualnie o godz.  11.11 w dniu 10 listopada 2021 r. w naszej szkole jak i w szkołach w całej Polsce odśpiewano wspólnie hymn narodowy.  Uroczystość odbyła się w poszczególnych klasach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa epidemicznego.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Już po raz drugi uczniowie ZSP w Łodzierzy uczestniczyli w wydarzeniu z okazji Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości, który odbył się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach panelu uczniowie wysłuchali prelekcji i dyskusji znanych YouTuberów

, inspirujących nauczycieli i doradców zawodowych. Atrakcją był udział w zabawie- wirtualny pokój zagadek, z którego trzeba było się wydostać rozwiązując zadania i odpowiadając na pytania związane z tematem przewodnim wydarzenia.

Wywiadówka-18.11 2021 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-18.11 2021 r. (czwartek) godz. 16.00

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o założenie maseczek zakrywających nos i usta oraz o dezynfekcję rąk przy  wejściu do szkoły.

Nazwa oddziałuWychowawcasala
1 TECHNIKUM Grzegorz Jończyk17
2 TECHNIKUM Alicja Stoltmann15
3 TECHNIKUM (G)Aleksandra Stankiewicz9
3 TECHNIKUM (SP)Magdalena Radziszewska26
4 TECHNIKUM Katarzyna Czekała18
1 SPRZEDAWCA-WZWAleksandra Rutecka4
1 WZWBeata Grzybowska16
1 KUCHARZ-WZWAgnieszka Warsińska3
2 SPRZEDAWCA-WZW Dariusz Matuszkiewicz14
2 KUCHARZ-WZW Agnieszka Zwiewka0
3 KUCHARZ-WZW (SP)Marzena Wójtowicz1
3 SPRZEDAWCA-WZW (SP)Maciej Batruch19
3 SPRZEDAWCA-WZW (G)Sławomir Petryna23