Archive for: Luty 2019

Z Franklinem na wesoło…

 Uczniowie klas technikum spedycji w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe wzięli udział w zabawie przygotowanej przez firmę Franklin. W ciągu godziny mieli za zadanie rozwiązać wykreślankę, w której było wiele słów i pojęć związanych ze spedycją.  Wykreślanka to nic innego jak zabawa  w wyszukiwanie słów. Uwielbiają je wszyscy – dorośli i dzieci. Wykreślanki pomagają w  nauce koncentracji , pomagają przyswoić ortografię i nauczyć się wielu nowych słów. To także przyjemne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.  Drogą losową wyłoniliśmy zwycięzców, ponieważ bardzo ciężko było określić, która praca okazała się najlepsza.  Dziękujemy firmie ,,Franklin” za nagrody i owocną współpracę.

„Zimowa za-10-szka”

Ponad 250 zawodników z całego kraju zamierza wystartować w niedzielnej, 24.02. Zimowej Zadyszce, czyli corocznym biegu. Organizatorem biegu jest Miasteckie Towarzystwo Sportowe HAMER. Biegacze wystartują na dystansie 10 kilometrów i podobnie jak w ubiegłym roku pobiegną w okolicach Łodzierzy, m.in. w pobliżu jeziora Lednik. Bazą biegu będą obiekty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.  Początek biegu o godz. 9.00.

Spotknie autorskie z Pauliną Hendel

W piątek, 8 lutego, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Magdaleny Wojtowicz wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Pauliną Hendel,  pochodzącą z Miastka, autorką trylogii ” Zapomniana księga” oraz serii ” Żniwiarz”. Pisarka opowiedziała o słowiańskich wierzeniach i słowiańskiej demonologii, zapoznała młodzież ze swoimi książkami oraz odpowiadała na pytania uczestników spotkania.  Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Miastku.

Walentynkowe słodkości

 

Paulina Żuchowska i Natalia Przednowek uczennice z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych w Łodzierzy zostały zwyciężczyniami  w szkolnym konkursie kulinarnym pn ,,Walentynkowe słodkości”. Zwycięskim smakołykiem został ,,Torcik z granatem”.

 

 

 

Drugie miejsce zajął ,,Tort gruszkowy z musem z białej czekolady” przygotowany przez Hannę Bielawę i Małgorzatę Sakowicz.

 

 

 

 

Trzecia pozycja przypadła parze Milena Pińkowska i Agata Raczkowska z wykonanie ,,Walentynkowego torcika rafaello”.

 

 

 

 

Wśród innych smakołyków znalazły się: Sernik z niespodzianką i kremowy deser (wykonanie Paulina Malewska, Anna Ludwichowska), Szwedzkie ciasto miłości (wykonanie Michał Olejniuk, Maksymilian Kozłowski), Rolada walentynkowa  (wykonanie  Agnieszka Stokłosa, Weronika Dworakowska), Gruszki w syropie malinowym na kremie brulee (wykonanie Krzysztof Mazur, Wiktoria Dróżdż). Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez dyrekcje szkoły. Konkurs zorganizowały nauczycielki przedmiotów żywieniowych: Katarzyna Czekała, Alicja Stoltmann i Agnieszka Warsińska.

.   

 

W Łodzierzy Młoda krew ratuje życie

Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zajęło III miejsce w województwie pomorskim w XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie PCK ,,Młodza krew ratuje życie „.  ZSP w Łodzierzy  w wojeództwie pomorskim zdobyła III miejsce w kategorii: najwyższy wskaźnik aktywnosci szkoły

Ferie na sportowo 2019

„FERIE NA SPORTOWO”

 Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zaprasza młodzież oddziałów gimnazjalnych i szkół podstawowych

na

T U R N I E J E  S P O R T O W E

 

„FERIE NA SPORTOWO”

 

Dnia 11.02.2019r. odbędzie się XXIV   Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców/ 5 zawodników na boisku/

Rozpoczęcie zawodów – godz. 9:30, hala sportowa ZSP w Łodzierzy.

 

 Dnia 12.02.2019r. odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej Halowej dziewcząt/ 5 zawodniczek na boisku/

Rozpoczęcie zawodów – godz. 9:30, hala sportowa ZSP w Łodzierzy.

 

 Do dnia 7 lutego 2019 roku prosimy podać ilość drużyn i zawodników ( uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rocznik 2005 i starsi)  biorących udział w zawodach na numer: Sekretariat szkoły tel/fax  59 857 24 09 lub e-mail zsp@lodzierz.pl

 

Organizatorzy zapewniają puchary i dyplomy oraz napoje.

 

 

 

 

Z wizytą w firmie ,,Franklin”

 Uczniowie klasy III technikum spedycji pod opieką nauczycieli przedmiotów spedycjnych: Anny Dominik i Stefana Stankiewicza zwiedzili firmę spedycyjną ,,Franklin”. Celem spotkania  było zapoznanie się ze środowiskiem pracy  oraz praktyczną pracą spedytora. Kierownik w firmie ,,Franklin” Dominika Król oprowadziła grupę uczniów po siedzibie firmy, wyjaśniła zasady pracy w zespołach oraz strukturę organizacyjną przedsiębiorstwa. Następnie prezes firmy ,,Franklin” Zbigniew Dróżdź omówił zasady praktyk zawodowych w firmie i zapoznał się z oczekiwaniami  uczniów co do ich przebiegu.