Category: Aktualności

Oferta dla Ciebie-rekrutacja 2023 r.

Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną dla absolwentów szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 2023/2024.

Informujemy, że do 20 czerwca 2023 r. uczniowie mogą składać podania o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.


Dokumenty te można złożyć zarówno w formie papierowej w sekretariacie szkoły wskazanej w pozycji pierwszej na podaniu, bądź w formie elektronicznej (zeskanowane dokumenty można przesłać na skrzynkę e-mail zsp@lodzierz.pl).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących procesu rekrutacji do szkoły prosimy o kontaktowanie się telefoniczne 59 857 24-09 lub e-mail zsp@lodzierz.pl)

Zmiana planu lekcji-od 30.01 2023 r.

Od 30 stycznia 2023 r. nastąpią zmiany w planie lekcji. Zmiana planu związana jest rozpoczeciem drugiego semestru

Nowy plan dostępny jest w Librusie lub na szkolnej www w zakładce PLAN LEKCJI

Wspieramy WOŚP

My również wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki z klasy II Technikum Oliwia Barej i Kinga Potomska w czasie zbiórki na WOŚP

IV technikum (G) najlepsza w siatkówkę

12 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W turnieju udział wzięło 6 klas z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Zwycięzcami turnieju została drużyna klasy IV technikum (po gimnazjum) Zwyciezcom gratulujemy.

Klasyfikacja

1 m-ce IV tech (G)
2 m-e  IV tech (SP)
3 m-ce I kuch
4 m- ce III kuch
5 m-ce  II tech
6 m-ce  I tech


Poniżej fotorelacja

Podsumowanie 2022 roku

Już tradycyjnie koniec roku kalendarzowego jest okazją na podsumowanie  roku 2022 i wybraniu 10 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Oto naszym zdaniem 10 subiektywnych najważniejszych wydarzeń mijającego roku

Rok 2022 r. był rokiem wybuchu wojny w Ukrainie. O potrzebujących nie zapomniała równiez społecznośc szkolna. W marcu w szkole przygotowano zbiórke żywnosci oraz środków opatrunkowych. Nie była to jedyna akcja charytatywna w szkole. Zebrano pieniądze na pomoc dla Krzyśka oraz w grudniu przygotowano ,,Szlachetną paczkę”

W kwietniu gościliśmy w naszych progach ósmoklasistów, których zapoznaliśmy z ofertą edukacyjną szkoły i zaprezentowaliśmy bazę dydaktyczną naszej placówki

Rok 2022 to rok sukcesów naszych uczniów w konkursach kulinarnych. W maju nasze uczennice zdobyły tytuł wicemistrza powiatowego Master Chefa w Bytowie, zaś we wrześniu w Pomlewie nasza reprezentacja zdobyła I miejsce w czwartej edycji konkursu kulinarnego  pt Grzybobrania dla Gastronomii.

Mijający rok to rok aktywnej współpracy z Komendą 11-19 Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku, która zaowocowała m.in udziałem w projekcie wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, piknikiem sportowym z Hufcem Pracy czy turniejami sportowymi

Nowością w tym roku szkolnym było zorganizowanie przez Samorząd Uczniowski ,, Otrzęsin” dla klas pierwszych,. Impreza miała charakter zabawowo-sportowy. Wcześniej w częsci oficjalnej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Po okresie pandemi wróciliśmy do organiacji uroczystości szkolnych i państwowych. W tym roku odbyły sie tradycyjne uroczystości zwiazane z Dniem Edukacji Narodowej i Świętem Odzyskania Niepodległosci.

W tym roku odbył się Jubieleuszowy XX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły w Łodzierzy. Konkurs organizowany jest od 2000 r.

Listopad 2022 r. to sukcesy naszych tenisistów stołowych. Żeńska reprezentacja ZSP w Łodzierzy została drużynowym mistrzem powiatu bytowskiego , zaś nasza męska reprezentacja zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bytowskiego w tenisie stołowym chłopców.

W listopadzie gościliśmy Daniela Władomirowa uczestnika 11 polskiej edycji MasterChefa, który przerowadził warsztaty kulinarne dla naszej młodzieży

W związku z wysokimi kosztami energii elektrycznej i cieplnej udało nam się zmodernizować cześciowo sieć grzewczą w szkole oraz wymienić na sali sportowej oświetlenie na energooszczędne.

Jasełka 2022

Grudzień to czas zadumy, rodzinnej atmosfery i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Właśnie taki klimat miały tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. 21 grudnia, w otoczeniu pięknej scenografii, mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie ,,W stajence”.

Wspaniałe kreacje naszych aktorów, ciekawe połączenie klasycznej opowieści biblijnej ze współczesnością oraz wspólnie zaśpiewane kolędy stworzyły niezwykły i magiczny klimat świąteczny. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom (Magdalenie Radziszewskiej, Beacie Grzybowskiej, Agnieszce Zwiewce, Aleksandrze Ruteckiej i Maciejowi Batruchowi) za zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych jasełek.

Poniżej fotorelacja

Grenlandzkie opowieści

Uczniowie ZSP w Łodzierzy pod opieką bibliotekarki Katarzyny Tamborskiej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z miastczaninem Adamem Jarniewskim, który od roku 2006 mieszka na Grenlandii. Spotkanie miało miejsce 14.12.22 w MGOK w Miastku. Pan Adam opowiedział licznie przybyłym sympatykom o tym jak wygląda codzienne życie na Grenlandii, a także przedstawił swoją najnowszą książkę oraz film. To było niezmiernie ciekawe i fascynujące wydarzenie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli je powtórzyć

Finał Szlachetnej Paczki

Udało sie !!!! Szlachetna paczka dotarła do Pana Mariusza z Miastka

Poniżej fotorelacja z pakowania paczki oraz podziękowania dla wolontariuszy

Wywiadówka-19.12 2022 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-19.12 2022 r. (poniedziałek) godz. 15.30)

Świąteczne rogaliki dla seniorów

Okres przedświąteczny skłonił młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy z klasy I BS w zawodzie kucharz do upieczenia pysznych rogalików i obdarowania nimi podopiecznych Niepublicznego Zakładu Opieki Długoterminowej w Miastku. Seniorzy byli mile zaskoczeni i bardzo dziękowali młodzieży za taki piękny dar i okazane serce. Wszystkim życzyliśmy smacznego i dużo zdrówka