Polish German day of languages

Polsko-niemiecki dzień języków to impreza, która odbyła się w naszej szkole z okazji  ,,Dnia Języków Obcych”. W tym roku w imprezie udział wzięli  nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również młodzież niemiecka z zaprzyjaźnionej szkoły w Walsrode (Dolna Saksonia). Tegoroczne Dni Języków Obcych polegały na wspólnych polsko-niemieckich zmaganiach konkursowych , gdzie trzy drużyny mieszane niemiecko-polskie m.in wspólnie odgadywały ilustracje z poszczególnych państw, rozpoznawały flagi  czy tłumaczyły fragmenty tekstów angielskich na język polski i niemiecki. Zainteresowaniem zgromadzonej publiczności cieszyły się występy karaoke w języku angielskim, gdzie publiczność śpiewała razem z uczestnikami konkursu. Ciekawym doświadczeniem dla młodych Niemców było odczytywanie trudnych tekstów  w języku polskim. Organizatorem Dnia Języków Obcych była nauczycielka języka angielskiego Aleksandra Stankiewicz we współpracy z germanistką Marzeną Wójtowicz.

Comments are closed.