Archive for: październik 2015

Sukces ,,Bagałanu”

IMG_1207Koło teatralne ,,Bagałan” w składzie: Benjamin Jędryczka, Sonia Wrąbel, Emilia Ramczyk, Kacper Krajewski, Mateusz Brylowski, Mateusz Łopacki, Maciej Makowski pod kierunkiem polonistki Beaty Grzybowskiej zajeło  II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XIII Konkursie Teatralnym pn. ,,Stop nałogom” zorganizowanym przez  Miejsko-Gminny Dom Kultutry w Miastku.Uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl pt ,,Konkretne odcięcie”, którego scenariusz przedstawienia napisał absolwent szkoły Arkadiusz Maraszkiewicz. Gratulujemy.

 

 

Dawid stypendystą

stypendiumDawid Baran uczeń klasy III Technikum Spedycji znalazł się wśród tegorocznych stypendystów Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest corocznie najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, z najwyższą średnią ocen spośród wszystkich uczniów  w szkole. Stypendium przyznawane jest na 10 miesięcy nauki od września do czerwca danego roku szkolnego.

Targi edukacji i pracy

00828.10  br,. w Miastku odbyły sie Targi edukacji i pracy skierowane  do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej oraz osób bezrobotnych. W targach uczestniczyli równiez przedstawiciele naszej szkoły. Oganizatorem targów było Młodzieżowe Centrum Kariery w Miastku

Głównym celem targów było wskazanie możliwości planowania własnej drogi rozwoju zawodowego, drogi opartej o pasje i zainteresowania, a prowadzącej w stronę stworzenia miejsca pracy sobie i innym.

W ramach organizowanych targów zaproszeni byli przedstawiciele szkół średnich, wyższych uczelni państwowych i prywatnych, instytucji szkoleniowych, pracodawcy oraz ag
encje zatrudnienia i pracy tymczasowej. Młodzież uczestnicząca w targach  miała okazję bezpośrednio uzyskać informacje od pracodawców nt. prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Podczas targów młodzi ludzie  mogli skorzystać z porad doradców zawodowych i zorientować się w sytuacji na lokalnym rynku pracy. Ponadto uczestnicy targów  mieli  szansę poznać przedstawicieli firm ze środowiska lokalnego oraz kryteria, według których prowadzą one nabór nowych pracowników.

 

Rozmawiali o dopalaczach

dopalaczeW dniu 22 października 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programach profilaktycznych pt. ,,Smak życia, czyli debata o dopalaczach i Tak czy nie”. Głównym celem programów było dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat zagrożeń wynikających z używania dopalaczy, poruszały również tematykę najczęściej używanych substancji psychoaktywnych takich jak alkohol, nikotyna, amfetamina i marihuana oraz promowanie wzorców zdrowego stylu życia i spędzania wolnego czasu. Spotkania były przeprowadzone przez Agencje Profilaktyki i Terapii Uzależnień ze Szczecina a sfinansowane przez Miejsko Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku.

Recytowali po raz piętnasty

064Już po raz piętnasty  tym razem  15 października 2015 r. dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły.

Jury w składzie: Bernadeta Zwolska (Biblioteka Pedagogiczna w Miastku) i Ewa Szyca (Biblioteka Publiczna w Miastku) oceniało recytatorów w trzech kategoriach: kategorii szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów  jury postanowiło przyznać nagrody:

 

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Michał Zabrocki – SP nr 2 w Miastku
II miejsce – Iga Marciszonek – SP nr 2 w Miastku
III miejsce –Kinga Potomska- SP Świerzno


Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Sylwia Świątek-Brzezińska –  Zespół Szkół w Brzeźnie Szlacheckim
II miejsce –Kamil Depka Prądzyński- Zespół Szkół w Borowym Młynie
III miejsce – Aleksandra Kaszubowska-Zespół Szkół w Borowym Młynie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Konstancja Świątek Brzezińska- ZSOiT w Miastku
II miejsce – Adrian Krysiak – PMDK w Miastku
III miejsce –Piotr Chlebowski- PMDK Miastko

Swoją obecnością konkurs uświetnili: radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, wicestarosta bytowski Zbigniew Batko, burmistrz Miastka Roman Ramion, proboszcz parafii pod wezwanie NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku ks. Jan Cychowski, proboszcz parafii grecko-katolickiej pod wezwaniem św  Olgi i Włodzimierza ks. Stefan Prychożdenko

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy wręczono również pozostałym uczestnikom.

W czasie wręczania nagród dyrektor Mariusz Treder podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Byli to:

-Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Jan Basara

–Burmistrz Miastka – Roman Ramion,

-Radny Sejmiku Pomorskiego Mirosław Batruch

-Starosta Bytowski – Leszek Waszkiewicz,

-Dyrekcja ZSP w Łodzierzy

 

Podziękowania otrzymali również organizatorzy konkursu: Beata Grzybowska, Magdalena Radziszewska, Joanna Treder i Maciej Batruch. Dekoracje na konkurs przygotowała Agnieszka Dust-Brzezińska a konkurs fotografowała Katarzyna Tamborska

50 lecie-film promocyjny

Przedstawiamy film promocyjny szkoły, którego premiera była przedstawiona na uroczystości 50 lecia szkoły.

 

https://youtube.com/watch?v=we0MFz7VCFA%3Bframeborder%3D0allowfullscreen

Młodzież oddała krew

DSC_1463W dniu 13.10.2015 do naszej szkoły przyjechała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska, młodzież w tym dniu honorowo oddawała krew. Było wielu chętnych ,ale nie wszyscy mogli oddać krew, łącznie krew oddało 21 osób co dało 9 litrów i 450 ml krwi pełnej. Dziękujęmy młodzieży za przybycie i zapraszamy na następny pobór krwi w styczniu 2016 roku.

Stypendia język kaszubski, ukraiński

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy informuje, iż niżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do otrzymania stypendium w ramach lokalnego programu stypendialnego dla uczniów publicznych szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego uczących się języka regionalnego (język kaszubski) lub języka mniejszości narodowych (język ukraiński).

Warunkiem otrzymania stypendium było złożenie wniosku o stypendium, który stanowi załącznik do regulaminu.-wniosek i regulamin dostępny jest m.in  w zakładce STYPENDIA

TECHNIKUM

  1. Barszcz Natalia
  2. Bukowska Klaudia
  3. Dorawa Przemysław
  4. Fiszka Borzyszkowska Wiktoria
  5. Ginter Katarzyna
  6. Horak Edyta
  7. Jędryczka Marcin
  8. Kacperski Kamil
  9. Konik Aleksandra
  10. Konik Kamil
  11. Kozieł Anna
  12. Kropidłowska Anita
  13. Milewska Joanna
  14. Minkiewicz Sylwia
  15. Pilch Sławomir
  16. Pomerening Sandra
  17. Urbaniak Beniamin
  18. Ziomek Łukasz
  19. Wiśniewska Martyna
  20. Gocan Kamil
  21. Stanisławska Justyna
  22. Lebioda Maria
  23. Bartczak Magdalena
  24. Wrąbel Sonia
  25. Jurgielewicz Aleksandra
  26. Kryczka Agata
  27. Kandziora Agata
  28. Skotnicka Anna
  29. Guła Ewelina
  30. Knowska Paulina

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

  1. Bednarz Jakub
  2. Błaszkowska Katarzyna
  3. Brewka Kamil
  4. Bukowska Marta
  5. Czarnecka Monika
  6. Fijałkowska Kinga
  7. Filipek Patrycja
  8. Góra Magdalena
  9. Janicka Patrycja
  10. Jaśkowska Marlena
  11. Jędryczka Beniamin
  12. Justka Katarzyna
  13. Lemańska Katarzyna
  14. Lewandowski Rafał
  15. Łysakowska Katarzyna
  16. Pawlak Kacper
  17. Pusdrowska Aleksandra
  18. Rafałowska Martyna
  19. Stoltman Robert
  20. Szkwarek Mateusz
  21. Szymańska Marlena
  22. Zdaniukiewicz Marcin
  23. Warsińska Dominika
  24. Wlaźlak Sylwester
  25. Dorawa Mateusz
  26. Kleist Roksana
  27. Gaczyńska Marta
  28. Żmuda- Trzebiatowska Paulina
  29. Bartczak Kornelia
  30. Świątek – Brzezińska Katarzyna

 

 

 

Jubileusz 50 lecia szkoły

DSC_0061W miniony piątek 9 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbyły się uroczystości z okazji 50 lecia istnienia łodzieskiej szkoły. Początek szkoły datuje się na dzień 6 stycznia 1965 r gdzie rozpoczął się rok szkolny w ówczesnej Szkole Przysposobienia Rolniczego. Mieściła się ona  w budynku pałacu gdzie później pozostał internat. Wraz z rozwojem szkoły i przeniesieniem kształcenia do nowego budynku następowały zmiany nazwy szkoły: ze Szkoły Przysposobienia Rolniczego później zmienioną na Zasadniczą Szkołę Rolniczą. W nowym budynku szkoły od 1990 r. funkcjonował  Zespół Szkół Rolniczych, który w 1998 zmieniono nazwę na Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Od 2012 r po reorganizacji szkolnictwa w powiecie bytowskim  szkoła w Łodzierzy otrzymała nazwę Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Pierwszym kierownikiem w szkoły był Pan Michał Szemela, którego w 1967 r. zastąpił na tym stanowisku Pan Czesław Piazdecki. Pierwszym dyrektorem szkoły, który piastował to stanowisko w latach1979-2007 był Pan  Mirosław Batruch. Obecnie dyrektorem ZSP w Łodzierzy jest Pan Mariusz Treder.

W swojej 50 letniej historii mury szkoły w Łodzierzy  opuściło 2356 absolwentów klas technikalnych w zawodach: technik rolnik, technik rybak śródlądowy, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, technik obsługi turystycznej, technik architektury krajobrazu, technik spedytor, technik geodeta oraz absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach: rybak śródlądowy rolnik sprzedawca, kucharz i absolwenci klas wielozawodowych. W Łodzierzy kształcono również dorosłych. Szkołę ukończyło 92 słuchaczy szkoły policealnej.

DSC_0172Obecnie w szkole kształci się techników spedytorów i techników żywienia i usług gastronomicznych. Ponadto w szkole funkcjonuje zasadnicza szkoła zawodowa o kierunkach kucharz, sprzedawca i klasy wielozawodowe. Młodzież ma możliwość uczenia się w nowoczesnym budynku wyposażonym w dobrą bazę dydaktyczną. W ostatnich latach powstały nowe pracownie do nauki zawodu takie jak: pracownia gastronomiczna, pracownia do nakrywania i dekorowania stołów czy pracownia prowadzenia sprzedaży. Umożliwią one  uczniom jeszcze lepsze możliwości w zdobyciu upragnionego zawodu.  Szkoła w Łodzierzy może szczycić się okazałą salą sportową. Służy nie tylko  młodzieży szkolnej ale i miejscowemu społeczeństwu. ZSP w Łodzierzy organizuje lub jest współorganizatorem  wielu imprez sportowych, które odbywają się na tej sali sportowej. W niedługim czasie bazę sportową wzbogaci dobiegająca  końca budowa boiska wielofunkcyjnego przy  szkole. Szkoła podejmuje wiele inicjatyw m.in.  takich jak organizowany już od 15 lat Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły, turniej piłki nożnej dla chłopców szkół gimnazjalnych , turniej piłki ręcznej dla dziewcząt ze szkół gimnazjalnych czy liczne konkursy kulinarne. ZSP w Łodzierzy aktywnie współpracuje z niemiecką szkołą z Walsrode, gdzie uczniowie spotykają się i realizują projekty edukacyjne z niemiecką młodzieżą zarówno w Niemczech jak i w Łodzierzy.

DSC_0076Uroczystości jubileuszowe były okazją do wspomnień i  podziękowań ludziom, którzy  od samego początku istnienia placówki związani są z ze szkołą w Łodzierzy. Należą do nich Danuta i Czesław Piazdeccy, Marek Łutczyk, Zbigniew Batko, Mirosław Batruch, Brygida Lipińska. Danuta Marczewska, Grażyna Skowroń, Stanisław Frycz czy Zofia Romanowska. Były też gratulacje i życzenia dla całej społeczności szkolnej składane na ręce dyrektora szkoły Pana Mariusza Tredera.  Jubileusz 50-lecia szkoły i zbliżające się Święto Edukacji Narodowej  był okazją do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły. W czasie uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 50-lecia łodzieskiej placówki, zaprezentowano film o szkole, przedstawiono rys historyczny łodzieskiej placówki,  a w części artystycznej wystąpiły absolwentki i obecne uczennice szkoły.

Film z prezentacji historii szkoły

https://youtube.com/watch?v=we0MFz7VCFA%3Bframeborder%3D0allowfullscreen

fotorelacja