Spotkanie z młodymi Ukraińcami

DSC02438W dniach od 18.10.2014- 27.10.2014 w Miastku przebywali młodzi Ukraińcy ( pochodzą z obwodu lwowskiego na Ukrainie) z rodzin, których członkowie zginęli bądź uczestniczyli w walkach na Majdanie i terenach okupowanych.

W piątek 24 października młodzież  ucząca się języka ukraińskiego w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy  towarzyszyła swoim kolegom z Ukrainy podczas wycieczki do Parku Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Była to doskonała okazja , aby porozmawiać ze swoimi rówieśnikami w j. ukraińskim oraz dowiedzieć się o sobie wielu ciekawych rzeczy. W Szymbarku, podczas zwiedzania dużym zainteresowaniem cieszył się największy fortepian na świecie!!! Jeden z kolegów z Ukrainy– Andrij , zagrał na nim. Poruszyło to serca wszystkich zwiedzających w tym czasie salę balową!

W drodze do Szymbarku, uczestnicy wycieczki odwiedzili Starostwo Powiatowe w Bytowie, gdzie nasi goście spotkali się ze Starostą i Wicestarostą Bytowskim, a elementem wieńczącym spotkanie było wspólne pamiątkowe zdjęcie

Ich przyjazd do Polski zorganizowała Parafia Greckokatolicka p.w. Świętych Włodzimierza i Olgi w Miastku i Towarzystwo Edukacyjne przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, a środki finansowe pochodzą z Fundacji Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.

Podczas tygodniowego pobytu goście zwiedzali m.in. Miastko, Kołobrzeg, Koszalin, w którym odwiedzili Radio Koszalin, gdzie nagrali wspólną audycję, której premiera była w niedzielę 26 października br.

Comments are closed.