Archive for: Grudzień 2018

Podsumowanie 2018 r.

 

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego jest okazją na podsumowanie  roku 2018 i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Oto naszym zdaniem 12 najważniejszych wydarzeń mijającego roku .

 

 

 

 

Styczeń to okres studniówkowy. Na symboliczne 100 dni przed maturą w pensjonacie „Szlachecki Dwór” w podmiasteckim Węgorzynku odbyła się studniówka klasy IV technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych

 

 

 

 

W miesiącu marcu w  szkole zorganizowano konkurs kulinarny pn. ,,Słodkie babki i babeczki”. Zwycięzcami konkursu zostali: Wiktória Dróźdz i Krzysztof Mazur. Zwycięska prara reprezentowała szkołę w  I Powiatowym Konkursie Kulinarnym o tytuł Master Chef Powiatu Bytowskiego, gdzie zajęła III miejsce.

 

 

 

 

W kwietniu gościliśmy młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Walsrode, która wspólnie z naszymi uczniami wzięła m.in udział w Polish German day of languages (Polsko-Niemieckim Dniu Języków)

 

 

 

Pod koniec kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów z klasy maturalnej, zaś w czerwcu szkołę opuścili absolwenci dwóch klas zasadniczej szkoły zawodowej

 

 

 

 

Jako szkoła zawodowa ściśle współpracujemy z pracodawcami i instytucjami, które reprezentują pracodawców. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego podpisaliśmy porozumienie o wspólpracy z spedycyjną firmą ,,Franklin” z Miastka

 

 

 

 

W miesiącu wrześniu grupa naszej młodzieży wraz z opiekunami przebywała z sześciodniową wizytą w  niemieckiej szkole w Walsrode. (Dolna Saksonia). Współpraca z niemiecką szkołą w Walsrode trwa od 2000 r. to już 18 lat.

 

 

 

 

12 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

W październiku dokładnie w 40 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły.  W kategorii  szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Emilia Ramczyk uczennica klasy IV technikum spedycji.

 

 

 

Listopad to miesiąc, w którym przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt ,,Pociąg do wolności”.  Szkoła przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.  Wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

 

 

W szkole odbyła się XI edycja konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”.  Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu

 

 

 

 

 

 

W listopadzie nasi uczniowie odnieśli sukses filmowy. Zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na krótkometrażowy film pt „Odkrywamy przedsiębiorczość”. Film miał tytuł ,,Przedsiębiorczy maturzysta”

 

 

 

 

 

Listopad był miesiącem organizacji wielu  przedsięwzięć i sukców naszych uczniów. Zorganizowaliśmy finały powiatu bytowskiego oraz półfinały województwa pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja chłopców została mistrzami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym chłopców oraz zwyciężyła półfinały województwa pomorskiego.  Ostatecznie zajeła 6 miejsce w województwie pomorskim. Dziewczęta zaś zostały wicemistrzyniami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Ponadto nasi uczniowie odnieśli sukcesy w  konkursach literackich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Jasełka 2018

Okres przedświąteczny to okazja zaprezentowania  Jasełek Bożonarodzeniowych. Oto fotorelacja z nich. 

Już dziś planują swoją karierę

Dnia 14 grudnia 2018 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Miastku  w porozumieniu z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy zrealizowało konkurs wiedzy o rynku pracy pn. „Już dziś planuję swoją karierę”.

Konkurs przeprowadzony został w ramach promocji platformy dla młodych ludzi Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży – ECAM i serwisu internetowego dokariery.pl. Adresatami konkursu była młodzież ponadgimnazjalna. Konkurs został przeprowadzony jednoetapowo. Młodzi ludzie rozwiązali quiz, który składał się z 15 pytań. Zadaniem młodzieży było udzielenie odpowiedzi na pytania, które wyświetlane były w formie prezentacji. Wśród pytań znajdowały się zarówno otwarte jak i wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły kwestii znajomości treści zawartych na platformie dokariery.pl jak i zagadnień związanych z doradztwem zawodowym: skutecznej autoprezentacji, świata zawodów, planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej i aktywnych metod poszukiwania pracy. W quizie udział wzięło 9 osób. Po zakończonych zmaganiach dla najlepszych zostały wręczone nagrody w postaci gadżetów z logo ECAM. Najwięcej punktów zdobył Kacper Gaczyński – 20 i tym samym wywalczył pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Klaudia Rafałowska zdobywając 18 punktów. Trzecie miejsce należało się Krystianowi Maziarz za wynik 16 punktów. Komisja konkursowa zdecydowała się również przyznać dwa wyróżnienia, dla Klaudii Szycy i Katarzyny Wereszko. Główne cele przeprowadzonego konkursu to: zainteresowanie młodzieży planowaniem własnej kariery, zwiększenie wiedzy na temat obecnej sytuacji na rynku racy jak i promocja możliwości, jakie oferuje ECAM.

Rozmowa kwalifikacyjna-warsztaty

Po raz kolejny gościliśmy Dominikę Król kierownika spedycji w firmie ,,Franklin” z Miastka. Tym razem wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty przygotowujące uczniów klasy czwartej technikum spedycji do uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej. Uczniowie poznali mechanizmy rozmowy o pracę i typowe oczekiwania osób zajmujących się rekrutacją pracowników. Uczniowie z przygotowanymi wcześniej dokumentami aplikacyjnymi wzięli udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki tym ćwiczeniom nabyli nowe umiejętności, a także pokonywali stres towarzyszący rozmowie kwalifikacyjnej. Po ćwiczeniach w grupach nastąpiło podsumowanie przeprowadzonych rozmów oraz przekazanie wielu cennych wskazówek. Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi firmie Franklin za zaangażowanie w rozwój osobowy naszych uczniów. Wierzymy, że dzisiejsze działania zaowocują w przyszłości!

 

 

W Łodzierzy oddawali krew

W dniu 11.12.2018 gościliśmy mobilny ambulans z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Młodzież szkolna i nie tylko ona, w tym dniu honorowo oddawała krew. Oddaliśmy 9450 ml krwi pełnej . Dziękujemy uczniom , pracownikom szkoły , absolwentom a także radnej Rady Powiatu Bytowskiego Małgorzacie Stasiewicz , która także promowała akcję honorowego krwiodawstwa poprzez swój udział. Do następnej akcji zapraszamy 19 marca 2019

Szkolenie MDS

W ramach zajęć pozalekcyjnych z naszą Młodzieżową Drużyną Strażacką odbyło się szkolenie przeprowadzone przez  strażaka Juliana Jacecko z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Miastku. Tematem szkolenia była  budowa i zasady działanie aparatów tlenowych i butli.

 

 

Św. Mikołaj przybył do Łodzierzy

Do Łodzierzy przybył Św. Mikołaj wraz z Śnieżynkami. Szczególnie Panie z administracji (Pani Monika i Pani Magda)  z niecierpliwoscią oczekiwały przybycia św. Mikołaja. Oto fotorelacja z Mikołajek w ZSP Łodzierzy

Sukcesy w konkursie literackim

Wojciech Boczek z klasy III technikum spedycji (opiekun Magdalena Radziszewska) zajął II miejsce a Tomasz Wcisło z klasy IV technikum spedycji (opiekun Beata Grzybowska) otrzymał wyróżnienie w XVI Miejsko-Gminnym Konkursie Literackim ,,Uzależnienie wokół mnie” zorganizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Miastku.  Gratulujemy. !!!

 

 

Samorząd Szkolny dla dzieci

Samorząd Szkolny ZSP w Łodzierzy (Diana Tobiś, Tomasz Wcisło, Wojciech Boczek i Emlia Ramczyk)  pod opieką opiekuna Samorządu Szkolnego Joanny Treder i we współpracy z germanistką Magdaleną Wojtowicz zakończył zbieranie  materiałów plastycznych i zabawek dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Dziękujemy wszystkim za empatię i zaangażowanie. Ilość darów przerosła nasze oczekiwania. Zbiórka  łodzieskiego samorządu szkolnego  jest częścią akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku ze Słupska