Wizyta gości z Walsrode w Łodzierzy

W dniach 09-13. kwietnia 2018 gościła w naszej szkole grupa uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej  szkoły  Berufsbildende Schulen w Walsrode w Niemczech.

W czasie pobytu  nasi goście wraz z polskimi uczniami odwiedzili Koszalin, Ustkę,  Słowiński Park Narodowy w Łebie i kompleks ogrodów pokazowych ,,Hortulus” w Dobrzycy.  W czasie tegorocznego pobytu młodzież z Walsrode i Łodzierzy wspólnie uczestniczyła w ,,Dniach Języków Obcych”.

Niemiecką młodzież przebywającą w naszej szkole odwiedził dyrektor Berufsbildende Schulen w Walsrode Andre Kwiatkowski, który spotkał się z dyrektorem ZSP w Łodzierzy Mariuszem Treder. Zwiedził szkołę i zapoznał się z funkcjonowaniem naszej placówki

 

 

Tradycyjnym punktem programu jest wspólne gotowanie , nad którym przebiegiem czuwali nauczyciele zawodu Jacek Gocoł, Katarzyna Czekała, Alicja Stoltmann i Agnieszka Warsińska.  Współpraca z niemiecką szkołą w Walsrode ma charakter cykliczny i odbywa się co roku już od 18 lat. Rewizyta zaplanowana jest na wrzesień 2018 r.

Nauczyciele ZSP w Łodzierzy : Marzena Wójtowicz, Aleksandra Stankiewicz, Magdalena Wojtowicz i Sławomir Petryna  przygotowywali wizytę i opiekowali się gośćmi z Niemiec.

Całe przedsięwzięcie możliwe było dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Bytowie i fundacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Comments are closed.