Aktywna tablica

O 6 nowoczesnych interaktywnych monitorów dotykowych o przekątnej ekranu 65 cali AVTEK TouchScreen 5 LITE została wyposażona nasza szkoła w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2020-2024- ,,Aktywna Tablica”.

 W ramach tego programu na zakup monitorów otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 35.000 zł  z czego: 28 tyś z budżetu państwa, zaś 7 tyś przekazało Starostwa Powiatowe w Bytowie.

Zakupione monitory służyć będą do nauczania w nowoczesnej technologii komputerowej głównie języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, informatyki i teoretycznych przedmiotów zawodowych w technikum żywienia i usług gastronomicznych i BS I stopnia w zawodzie kucharz. Monitory w miarę potrzeb będą wykorzystywane również  na  innych zajęciach edukacyjnych

Korzystanie z tych monitorów interaktywnych oraz innych urządzeń multimedialnych przyczynią się do szybszego przyswajania wiedzy. Wiedza i informacje prezentowane na monitorach interaktywnych zwiększą zaangażowanie uczniów w zajęcia i wzbudzą motywację do nauki. Lekcje prowadzone przy użyciu urządzeń multimedialnych będą dużo ciekawsze w porównaniu do metod tradycyjnych.

Comments are closed.