Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

20.11.2019 r. grupa uczniów z klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie sprzedawca pod opieką wicedyrektor Anny Dominik i nauczyciela przedmiotów ekonomicznych Magdaleny Roszczak wzięła udział w spotkaniu w ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości ,,Bądź przedsiębiorczy – to się opłaca” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bytowie

Spotkanie rozpoczęło się wywiadem z 4 młodymi przedsiębiorcami, którzy otworzyli własną działalność gospodarczą przy wykorzystaniu środków z PUP. Opowiedzieli jakie były początki zakładania firmy i skąd wzięły się pomysły. Rozmawiali także o trudnościach i plusach posiadania własnej firmy.

Kolejnym etapem była projekcja filmów pt. ,,Odkrywam przedsiębiorczość” nagrodzonych w konkursie organizowanym w ramach PDP w 2018 roku. Przypomnijmy, iż ubiegłorocznym zwycięzcą został film pt ,,Przedsiębiorczy maturzysta” przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką Magdaleny Roszczak nauczycielki przedmiotów ekonomicznych.

Spotkanie zakończyło się prelekcją Michała Kanarkiewicza – trenera biznesu,. Podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości uczniowie mieli okazję nie tylko do zadawania pytań. Doradcy zawodowi podczas spotkania pomagali zainteresowanym osobom określić predyspozycje zawodowe, przeprowadzić analizę słabych i mocnych stron oraz ocenić przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Zobacz archiwalny artykuł

Filmowy sukces łodzieskich uczniów

 

Comments are closed.