Powiatowe przełaje

Czwartek  03.10. 2019 r. był dniem biegów przełajowych nad Jeziorem Lednik, gdzie ZSP w Łodzierzy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bytowie zorganizowało powiatowe mistrzostwa drużynowe w  sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gościliśmy drużyny szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego, łącznie 80 zawodniczek i zawodników.  Nad prawidłową organizacją i przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna, mając do pomocy szkolną drużynę strażacką oraz uczniów ZSP w Łodzierzy. Organizacja opierała się na współpracy z  OSiR w Miastku i przedstawicielami Lasów Państwowych.

W wyniku sportowej rywalizacji wyłoniono mistrzowskie drużyny, które 16.10 2019 r . będą reprezentowały powiat bytowski na zawodach wojewódzkich w Gdynii.

Wyniki końcowej klasyfikacji w sztafetach dziewcząt: I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich wywalczyły uczennice I LO w Bytowie, II m. ZSEU w Bytowie,  III m. ZSP w Łodzierzy. Sztafety chłopców: I miejsce I LO w Bytowie, II m. ZSE-U w Bytowie, III m. ZSP w Bytowie, IV m. ZSOiT w Miastku i V miejsce reprezentacja ZSP w Łodzierzy. Kapitanowie drużyn otrzymali z rąk dyrektora ZSP w Łodzierzy pamiątkowe dyplomy  i puchary, ufundowane przez Starostę Bytowskiego.

Comments are closed.