Archive for: 5 maja, 2022

Marta ma ciekawe hobby

Marta Opiela uczennica klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych w Łodzierzy ma ciekawe i nietypowe hobby. Wykonuje ona świeczki z naturalnego wosku sojowego. Jak sama twierdzi, że jest to produkt o wiele zdrowszy niż parafina, z której wykonywane są w większości świeczki, które możemy zakupić  w sklepach. Marta zdradza nam tajniki swojej pracy.

,,Produkcję zaczynam od przygotowania naczynia , knotów, olejków, barwników, form i wagi do odmierzenia wymaganej wagi olejku i barwników. Następni rozpuszczam odmierzony wosk i pilnuję temperatury do momentu roztopienia  się wosku. Gdy osiągnie odpowiednią temperaturę dodaję olejek. W między czasie przyklejam i usztywniam knot. Gdy wosk osiągnie odpowiednią temperaturę zalewam formy Potem je ozdabiam i dekoruję ozdobami z wosku w kształcie owoców, czekolady i bitej śmietany”

Rozpoczęły sie matury

Rozpoczeły się matury. 4 maja o godz. 9.00 abiturienci z naszej szkoły (absolwenci technikum spedycji i technikum żywienia i usług gastronomicznych) tak jak w całym kraju przystapili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Poza nim obowiazkowe są jeszcze egzaminy z matematyki i języka obcego nowożytnego, a także jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Życzymy powodzenia !!!

Foto -Przed egzaminem z matematyki