Archive for: 12 października, 2020

Wywiadówka-22.10 2020 r.

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas-22.10 2020 r. (czwartek) godz. 15.30

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o założenie maseczek zakrywających nos i usta oraz o dezynfekcję rąk przy  wejściu do szkoły.

Nazwa oddziałuWychowawcasala
1 TECHNIKUM Alicja Stoltmann15
2 TECHNIKUM (SP)Magdalena Radziszewska26
2 TECHNIKUM (G)Aleksandra Stankiewicz9
3 TECHNIKUM Katarzyna Czekała3
4 TECHNIKUM Joanna Treder7
1 SPRZEDAWCA-WZWDariusz Matuszkiewicz17
1 WZWBeata Grzybowska16
1 KUCHARZ-WZWAgnieszka Zwiewka0
2 SPRZEDAWCA-WZW (SP)Maciej Batruch14
2 SPRZEDAWCA-WZW (G)Sławomir Petryna23
2 KUCHARZ-WZW (SP)Marzena Wójtowicz1
2 wzw (G)Magdalena Wojtowicz2
3 SPRZEDAWCA-WZWMagdalena Roszczak4
3 WZWElżbieta Lewandowska19

NIE-uzależnieniom

W naszej szkole odbyły się spotkania  profilaktyczne dotyczące „Komputer, Internet, gry – rozrywka czy uzależnienie” oraz „Bezpieczna szkoła” przeprowadzone przez Agencje Profilaktyki i Terapii Uzależnień ze Szczecina. W programach wzięły udział klasy II Sprzedawca-wzw, I Technikum Spedycji-Żywienia i I wzw.                                     

                               Program „Komputer, Internet, gry – rozrywka czy uzależnienie” miał na celu przekazanie uczniom zjawiska uzależnienia od komputera, Internetu i gier on-line, czynnika ryzyka, uświadomienie i modyfikacja w kierunku zdrowego stylu życia zagrażających postaw dotyczących używania mediów elektronicznych oraz jak zachować się by zmniejszyć ryzyko uzależnienia i gdzie można szukać pomocy.

Natomiast program „Bezpieczna szkoła” miała na celu podniesienie bezpieczeństwa i zapobieganie agresji w szkole, zapoznanie młodzieży ze specyfika zjawiska przemocy, budzenie empatii wśród młodzieży, uczenie zachowań asertywnych i kształcenie umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz radzenie sobie z przemocą.  

Programy sfinansowała Miejsko Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku. Spotkania profilaktyczne były realizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym z powodu panującej pandemii.