Category: Sport

IV technikum (G) najlepsza w siatkówkę

12 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W turnieju udział wzięło 6 klas z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia. Zwycięzcami turnieju została drużyna klasy IV technikum (po gimnazjum) Zwyciezcom gratulujemy.

Klasyfikacja

1 m-ce IV tech (G)
2 m-e  IV tech (SP)
3 m-ce I kuch
4 m- ce III kuch
5 m-ce  II tech
6 m-ce  I tech


Poniżej fotorelacja

Mikołajkowy turniej piłkarski

Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył sie Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej.

Klasyfikacja:

  1. II BS I stopnia -sprzedawca/wzw
  2. IV Technikum (po SP)
  3. IV Technikum (po G)
  4. II Technikum
  5. III BS I stopnia -sprzedawca/wzw
  6. II BS I stopnia -kucharz/wzw

Nasze dziewczyny w półfinałach

Po wyrównanych rozgrywkach w wojewódzkim półfinale tenisa stołowego dziewcząt, który odbył się w ZSOiT w Miastku nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Rapta, Roksana Rodziewicz i Nikola Szymańska  pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zdobyła 3 miejsce w półfinałach wojewódzkich Licealiady, ustępując nieznacznie zespołom szkół średnich ze Słupska i Człuchowa. Po zdobuciu jednakowej ilości punktów ( 3 pkt) przez wszystkie trzy zespoły o kolejności musiały zdecydować sety i tu zabrakło odrobiny szczęścia.  Gratulacje dla dziewcząt.

Złoto i brąz w tenisie stołowym dla ZSP w Łodzierzy

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie Aleksandra Rapta, Roksana Rodziewicz i Nikola Szymańska   została drużynowym mistrzem powiatu bytowskiego w tenisie stołowym dziewcząt, zaś nasza męska reprezentacja w składzie Hubert Bachman,  Brajan Górko  i Bartłomiej Augustyn zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bytowskiego w tenisie stołowym chłopców. Mistrzostwa rozgrywane były w ramach Licealiady 2022/2023

W turnieju udział wzięły zespoły szkół z: I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku,   Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowy w Bytowie i  gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy.

Po długiej i wyczerpującej walce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco

W kategorii dziewcząt:

pierwsze miejsce- ZSP w Łodzierzy,

drugie miejsce- ZSOiT w Miastku,

trzecie miejsce -ZSE-U  w Bytowie,

czwarte miejsce- I LO w Bytowie,

 piąte miejsce -ZSP  w Bytowie,

 W kategorii chłopców:

pierwsze miejsce- ZSOiT w Miastku

drugie miejsce- ZSE-U  w Bytowie,,

trzecie miejsce – ZSP w Łodzierzy,

czwarte miejsce- I LO w Bytowie,

 piąte miejsce -ZSP  w Bytowie,

Organizatorami powiatowych mistrzostw byli nauczyciele wychowani fizycznego łodzieskiej szkoły: Dariusz Matuszkiewicz i Sławomir Petryna. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary  i dyplomy ufundowane przez Starostę Bytowskiego. Drużyny zajmujące pierwsze miejsca będą reprezentowały powiat bytowski w półfinałach województwa pomorskiego,

Gratulujemy sukcesów

Poniżej fotorelacje

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

20 października w sali sportowej ZSP w Łodzierzy odbyły się Mistrzostwa ZSP w Łodzierzy w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców

Kategoria dziewcząt:

I miejsce Aleksandra Rapta
II m Roksana Rodziewicz
III m Nikola Szymańska

Kategoria chłopców:

I m Hubert Bachman
II m Brajan Górko
III m Bartosz Augustyn

Poniżej fotorelacja

Reprezentowali 11-19 Hufiec Pracy

W dniach 26-29 września 2022 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowe Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie.  Reprezentantami Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy, uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku. W sportowych zmaganiach wzięła udział czteroosobowa drużyna złożona z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Byli to uczniowie klas drugich: Sandra Bublewicz, Wiktoria Kamaszyn , Kacper Las oraz Bartosz Motow.

Celem turnieju było propagowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, rozbudzanie ducha rywalizacji, promowanie zdrowego stylu życia, a także idei olimpijskiej i zachowania zasad fair play. Dziewczęta nie ustępowały sprawnością, umiejętnościami i ambicjom swoim kolegom. W dniu przyjazdu odbył się test z wiedzy na temat historii sportu w szczególności olimpiad i osiągnięć polskich sportowców.

Następnego dnia, po uroczystej inauguracji, odbyły się zawody lekkoatletyczne. Przeprowadzono je na  bardzo dobrze przygotowanym stadionie miejskim w Pleszewie położonym tuż przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, gdzie byli zakwaterowani uczestnicy. Nie zabrakło gorącego i żywiołowego wsparciu kolegów, koleżanek oraz wychowawców. Po południu odbył się pierwszy konkurs strzelecki. Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały. Młodzież komentowała wesołe sytuacje i zdarzenia, które odbywały się podczas pojedynków. Cały ostatni dzień poświęcono strzelectwu. Zawody drużynowe i indywidualne przeprowadzono na poligonie „Karczemka” należącym do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Wieczorem, w ramach relaksu, młodzież mogła skorzystać z basenu i bowlingu. Uczestnicy słupskiej jednostki z przyjemnością wzięli udział w zmaganiach sportowych, które poprawiają ich kondycję, wpływają na zacieśnianie relacji między rówieśnikami oraz uczą zdrowej rywalizacji. Impreza sprzyjała spotkaniom młodzieży ze wszystkich województw oraz integracji całego środowiska OHP. Reprezentacja otrzymała puchar oraz pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Autor tekstu: Marzena Kutwa

Autor zdjęć: Marzena Kutwa

Zwycięzcy Gminnego Dnia Sportu

Reprezentacja ZSP w Łodzierzy w składzie (Aleksandra Rapta, Klaudia Fijałkowska, Grzegorz Borowski, Brajan Górko, Michał Ringwelski, Michał Ludwichowski pod opieka nauczyciela wychowania fizycznego Sławomira Petryny zdobyła pierwsze miejsce w  VI edycji Gminnego Dnia Sportu i Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez ZSOiT w Miastku.

W imprezie wzięło udział 8 drużyn: SP Dretyń, SP Świerzno, SP 1 Miastko, SP 2 Miastko, SP 3 Miastko, ZSOiT Miastko Technikum, ZSOiT Miastko Liceum oraz ZSP w Łodzierzy. Młodzież uczestniczyła w następujących konkurencjach:
– Przeciąganie liny,
– Skakanka drużynowa,
– Strzelanie z wiatrówki,
– Rzut balonami
– Skoki dodawane,
– Pierwsza pomoc przedmedyczna

W końcowej klasyfikacji drużyny zajęły następujące miejsca:
– I miejsce – ZSP Łodzierz
– II miejsce – ZSOiT Miastko Technikum
– III miejsce – ZSOiT Miastko Liceum
– IV miejsce – SP 2 Miastko
– v miejsce – SP 3 Miastko
– VI miejsce – SP Świerzno
– VI miejsce – SP 1 Miastko
– VII miejsce – SP Dretyń

Piknik sportowy z Hufcem Pracy

1 czerwca 2022 roku został przeprowadzony turniej piłki nożnej dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy. W sportowych zmaganiach wzięli udział uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku reprezentujący szkołę branżową oraz uczniowie klas technikum. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: dwie żeńskie i dwie męskie. Nad przebiegiem spotkania i prawidłowością pojedynków odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego Dariusz Matuszkiewicz oraz Sławomir Petryna.

Celem turnieju było propagowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, rozbudzanie ducha rywalizacji oraz promowanie zdrowego stylu życia i zachowanie zasad fair play. Podczas gry nie zabrakło efektowej obrony bramkarzy, indywidualnych akcji i popisów zawodników oraz trafnych asyst i celnych strzałów na bramkę.

Poziom rozgrywek był wyrównany. Dziewczęta nie ustępowały sprawnością, umiejętnościami i ambicjom swoim kolegom. Sportowe potyczki na szkolnym boisku odbywały się przy gorącym i żywiołowym wsparciu kolegów, koleżanek oraz wychowawców.

Zwycięzcami zawodów piłki nożnej zostali wszyscy uczestnicy spotkania, którzy otrzymali upominki w postaci zdrowej żywności oraz napoje izotoniczne ufundowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Gdańsku.

Po aktywnym i wyczerpującym wysiłku młodzież zregenerowała swoje siły przy wspólnym ognisku. Nie zabrakło także interesującej oprawy muzycznej. Wśród przebojów młodzieżowych zaprezentowano utwór przygotowany z okazji Dnia Dziecka przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP przy wsparciu Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy Pani Małgorzaty Zwiercan.

Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały. Młodzież komentowała wesołe sytuacje i zdarzenia, które odbywały się podczas pojedynków. Uczniowie ZSP w Łodzierzy  z przyjemnością biorą udział w zmaganiach sportowych, które poprawiają ich kondycję, wpływają na zacieśnianie relacji między rówieśnikami oraz uczą zdrowej rywalizacji.

Autor zdjęć: Małgorzata Pakos/ Marzena Kutwa

Autor tekstu: Małgorzata Pakos/ Marzena Kutwa

Turniej B.Pliszki 2022

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się XXVII Nauczycielki Turniej Drużyn Mieszanych Piłki Siatkowej im. Barbary Pliszki. W finale rywalizowały cztery drużyny w tym reprezentacja nauczycieli z naszej szkoły w składzie  Dariusz Matuszkiewicz, Stefan Stankiewicz, Grażyna Skowroń, Mariusz Treder , Joanna Majewska (Multimedialna Szkoła Matematyki), Henryk Jabłoński (Zespół Szkół w Dretyniu) .

W turnieju rywalizowały: ZSP Bytów, ZSOiT Miastko, SP 2 Bytów, ZSP Łodzierz, SP Niezabyszewo (5 miejsce), SP 5 Bytów (6 miejsce), SP Borowy Młyn/SP Lipnica (7 miejsce), SPS Niepoględzie (8 miejsce). W sobotnim finale zagrały cztery drużyny. W meczu o trzecie miejsce ZSOiT w Miastku pokonał 3:0 ZSP w Łodzierzy, a w spotkaniu o pierwsze miejsce SP 2 Bytów pokonała 3:0 ZSP w Bytowie

Najlepszą zawodniczką turnieju została Barbara Kiedrowska, a zawodnikiem Łukasz Gliniecki. Specjalna nagroda (najsympatyczniejsza zawodniczka) trafiła do Joanny Majewskiej (naszej reprezentantki). Nagrodą specjalną wyróżniono także drużynę ZSOiT w Miastku za trud w organizacji turnieju. Kolejny turniej zorganizuje zwyciezca tegorocznego turnieju SP nr 2 w Bytowie.

Krótka fotorelacja. Więcej foto na gp24.pl

Zagrali o puchar dyrektora ZSP w Łodzierzy

12 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy odbył się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych  . W turnieju uczestniczyło 6 reprezentacji ze szkół z gminy Miastko. Były to drużyny ze szkoły podstawowej w Dretyniu, Świerznie, Kamnicy oraz miasteckie szkoły podstawowe: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3. Turniej rozegrano w dwóch grupach, z których do finałowych rozgrywek zakwalifikowały się reprezentacje: SP nr 2, SP nr 1, SP nr 3 i  SP w Dretyniu. Mecz finałowy pomiędzy drużynami SP nr 2 w Miastku a SP w Dretyniu a zakończył się rzutami karnymi   3:2 i zwycięzcom turnieju o puchar dyrektora ZSP w Łodzierzy została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku

W wyniku końcowej rywalizacji:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku (opiekun Grzegorz Pelowski)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dretyniu (opiekun Wojciech Wasilewski)

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku (opiekun Piotr Harkawik)

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku (opiekun Zenon Dynowski)

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Świerznie (opiekun Ireneusz Płaczkowski)

VI miejsce: Szkoła Podstawowa w Kamnicy (opiekun Weronika Gajewska)

Turniej był okazją do zaprezentowania naszej oferty edukacyjnej dla uczniów szkół podstawowych kończących klasę ósmą –wyjaśnia Mariusz Treder dyrektor ZSP w Łodzierzy

Organizatorami turnieju byli nauczyciele ZSP w Łodzierzy: Elżbieta Lewandowska, Dariusz Matuszkiewicz, Sławomir Petryna. Nagłośnienie imprezy przygotował Maciej Batruch, fotografowanie turnieju Katarzyna Tamborska a opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna Irena Wirkus.