Mistrz Języka Niemieckiego

konkurs_027Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy był organizatorem konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka. Już w październiku w każdej ze szkół ponadgimnazjalnych odbyły się eliminacje szkolne. Najlepsi uczniowie mieli miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych dotyczących powiatu bytowskiego. Najlepiej z tą częścią konkursu poradziły sobie Aleksandra Klim (ZSP Łodzierz) i Ariane Hinz (ZSEU), które zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi nagrodami.

     9 grudnia przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie , Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców. Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego VIII edycji konkursu zdobyła Ariane Kreft z ZSEU, której pani wicedyrektor Halina Girtler wręczyła dyplom oraz nagrodę główną – tablet. II miejsce po raz kolejny zdobyła Julia Treder z ZSEU, a na trzecim miejscu znalazł się przedstawiciel LO w Bytowie Alexander Kreft. Oni również otrzymali z rąk pani wicedyrektor dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

 Współorganizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego.

Comments are closed.