Podsumowanie 2013 r.

Mimo iż w szkołach rok szkolny kończy się każdorazowo w  czerwcu to koniec roku kalendarzowego jest okazją na podsumowanie  roku 2013 i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły w mijającym 2013 r.

 

Styczeń to okres studniówkowy. Do dwóch balów studniówkowych przystąpiło 2 klasy technikalne i 3 klasy licealistów. Bale odbyły się  ,,Szlacheckim Dworze” w Węgorzynku

 image069

 

Jak zwykle w turniejach motoryzacyjnych odnosimy sukcesy. W tym roku ponownie zwyciężyliśmy drużynowo w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Gdańsku

 motoryzacja

 

Sukcesu odniosły nasze szkolne siatkarki. Zdobyły mistrzostwa powiatu bytowskiego, zwyciężyły półfinały w Człuchowie, aby ostatecznie zająć 6 miejsce w województwie pomorskim .

 image031

 

W kwietniu podpisaliśmy porozumienie o objęciu naszej szkoły patronatem naukowym przez Akademię Pomorską w Słupsku. Porozumienie podpisali: rektor AP w Słupsku prof. Roman Drozd, starosta bytowski Jacek Żmuda-Trzebiatowski i dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder

 porozumienie

 

Odwiedzili nas uczniowie z Niemiec. Do Łodzierzy przybyli uczniowie ze szkoły w Walsrode, zaś licealistów odwiedzili młodzi Niemcy z zaprzyjaźnionej szkoły z  Bad Fallingbostel. We wrześniu odbyła się rewizyta naszych uczniów w Walsrode.

 niemcy1

 

Rok 2013 to dalsza realizacja w naszej szkole unijnych projektów. W ramach projektu pn ,,W zawodzie jak ryba w wodzie„ uczniowie uczęszczają na dodatkowe zajęcia z matematyki, języków obcych, biologii. Odbyli staże u pracodawców. W innym projekcie pn ..Pomorskie dobry kurs na edukacje. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy” uczniowie mogli m.in. zdobyć bezpłatnie prawo jazdy. W ramach projektu doposażone są pracownie zawodowe

ue

 

 

Maj to okres matur, zaś czerwiec to miesiąc gdy uczniowie klas technikalnych przystąpili do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W  tym roku nasi uczniowie uzyskali dobre wyniki z egzaminów m.in.  w technikum geodezyjnym gdzie zdawalność wyniosła 100 %. Ogólnie wynik egzaminów zawodowych wyniósł 71,4% i poprawił się o 15,4% w stosunku do roku ubiegłego.

Maleís hand writing in the document

 

Od września w naszej szkole jest możliwość uczęszczania na zajęcia z języka kaszubskiego i języka ukraińskiego.  Z tej możliwości korzysta 71 uczniów.

zdjęcia 022

 

W tym roku w murach naszej szkoły odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 DEN 035

 

W październiku zdobyliśmy drugie i trzecie miejsce w dyktandzie o ,,Złote Pióro Starosty Bytowskiego”.  W pisaniu dyktanda  uczestniczyło  20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego

 25102013_1

 

Trwa współpraca z Agencją Rynku Rolnego w Gdyni. Wspólnie zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne  dotyczące produktów tradycyjnych województwa pomorskiego.

 DSCF2617

 

Ostatnie miesiące 2013 to okres organizacji wielu konkursów i przedsięwzięć  szkolnych m.in.: XIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły, V edycja konkursu ,,Z wizytą na Olimpie” , VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, VI edycja konkursu ,,Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego” czy powiatowe finały w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

 906

 

 

 

Comments are closed.