Archive for: 21 grudnia, 2018

Podsumowanie 2018 r.

 

Zbliżający się koniec roku kalendarzowego jest okazją na podsumowanie  roku 2018 i wybraniu 12 najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Oto naszym zdaniem 12 najważniejszych wydarzeń mijającego roku .

 

 

 

 

Styczeń to okres studniówkowy. Na symboliczne 100 dni przed maturą w pensjonacie „Szlachecki Dwór” w podmiasteckim Węgorzynku odbyła się studniówka klasy IV technikum spedycji/żywienia i usług gastronomicznych

 

 

 

 

W miesiącu marcu w  szkole zorganizowano konkurs kulinarny pn. ,,Słodkie babki i babeczki”. Zwycięzcami konkursu zostali: Wiktória Dróźdz i Krzysztof Mazur. Zwycięska prara reprezentowała szkołę w  I Powiatowym Konkursie Kulinarnym o tytuł Master Chef Powiatu Bytowskiego, gdzie zajęła III miejsce.

 

 

 

 

W kwietniu gościliśmy młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Walsrode, która wspólnie z naszymi uczniami wzięła m.in udział w Polish German day of languages (Polsko-Niemieckim Dniu Języków)

 

 

 

Pod koniec kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik naszych absolwentów z klasy maturalnej, zaś w czerwcu szkołę opuścili absolwenci dwóch klas zasadniczej szkoły zawodowej

 

 

 

 

Jako szkoła zawodowa ściśle współpracujemy z pracodawcami i instytucjami, które reprezentują pracodawców. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego podpisaliśmy porozumienie o wspólpracy z spedycyjną firmą ,,Franklin” z Miastka

 

 

 

 

W miesiącu wrześniu grupa naszej młodzieży wraz z opiekunami przebywała z sześciodniową wizytą w  niemieckiej szkole w Walsrode. (Dolna Saksonia). Współpraca z niemiecką szkołą w Walsrode trwa od 2000 r. to już 18 lat.

 

 

 

 

12 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

W październiku dokładnie w 40 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły.  W kategorii  szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Emilia Ramczyk uczennica klasy IV technikum spedycji.

 

 

 

Listopad to miesiąc, w którym przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel pt ,,Pociąg do wolności”.  Szkoła przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.  Wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

 

 

W szkole odbyła się XI edycja konkursu „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”.  Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu

 

 

 

 

 

 

W listopadzie nasi uczniowie odnieśli sukses filmowy. Zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na krótkometrażowy film pt „Odkrywamy przedsiębiorczość”. Film miał tytuł ,,Przedsiębiorczy maturzysta”

 

 

 

 

 

Listopad był miesiącem organizacji wielu  przedsięwzięć i sukców naszych uczniów. Zorganizowaliśmy finały powiatu bytowskiego oraz półfinały województwa pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja chłopców została mistrzami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym chłopców oraz zwyciężyła półfinały województwa pomorskiego.  Ostatecznie zajeła 6 miejsce w województwie pomorskim. Dziewczęta zaś zostały wicemistrzyniami powiatu bytowskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt. Ponadto nasi uczniowie odnieśli sukcesy w  konkursach literackich.