Co się dzieje w bibliotece ZSP w Łodzierzy?

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto powstało z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. W naszej szkole jest ono okazją do zorganizowania konkursu czytelniczego. Udział mogą brać wszyscy chętni uczniowie ZSP w Łodzierzy. Osoby, które w pierwszym semestrze nauki przeczytają najwięcej książek, zostaną nagrodzone. Książki są udostępniane z zachowaniem procedur zapewniających bezpieczeństwo. Zachęcam wszystkich do czytania i częstego korzystania z księgozbioru biblioteki. Przyjdź i przekonaj się, że warto!

Uwaga! Zakończył się kiermasz podręczników szkolnych, w związku  z tym zapraszam uczestników do biblioteki w celu rozliczenia.

          Pandemia sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w domach. To świetna okazja, aby sięgnąć po ulubioną książkę. W naszej bibliotece w minionych miesiącach pojawiło się dużo nowych książek. Większość z nich to same bestsellery. Poniżej przytoczyłam kilka opinii na temat trzech powieści polecanych przez stałych bywalców naszej biblioteki.

1. Dorota Pasek „Dziewczyna od trawnika” –  to świetna lektura na niespełna dwa wieczory, trudno się od niej oderwać. Zapewnia na przemian śmiech i łzy. Historia prawdziwa i chwytająca za serce. Pozwala uwierzyć, że słońce zawsze wychodzi zza chmur, tylko musimy zrobić pierwszy krok…

2. Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko” – przepiękna opowieść o miłości, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i ogromny ładunek emocjonalny. Książka z pewnością pozwoli oderwać się od ponurej rzeczywistości i przeżyć coś fascynującego.

3. David Hewson „Cmentarz Tajemnic” – to prawdziwa uczta dla zwolenników sensacji. Książka porywa czytelnika w nurt zaskakujących wydarzeń. Ukazuje dwie rozdzielone wiekami, lecz przeplatające się historie o namiętności, zdradzie i niebezpieczeństwie. Maluje gęsty od intryg obraz Wenecji ery Vivaldiego i brutalną rzeczywistość współczesnego świata.

Nie odkładaj czytania na potem. Każdemu należy się trochę przyjemności.

Comments are closed.