Archive for: Luty 2020

Omawiali swoje kompetencje

Dzisiaj w naszej szkole gościli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy z Bytowa. Tematem spotkania było omówienie kompetencji i umiejętności zawodowych z klasami, które w tym roku kończą szkołę. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas trzecich branżowej szkoły I stopnia oraz uczniowie klas IV technikum  Najaktywniejszych uczniów nagrodzono upominkami.

Zimowa Zadyszka w Łodzierzy

Już po raz trzeci w Łodzierzy i w naszej szkole, gdzie znajdowało sie biuro zawodów, gościliśmy uczestników V Zimowej Zadyszki Hamera, zawodów biegowych na 10 km zorganizowanych  przez Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer, Ośrodek Sportu i Rekreacji i gminę Miastko. Udział w biegach wzieło 204 zawodników z całej Polski a na mecie najlepszy czas osiągnął Marcin Czerniewski ze Słupska. Przełajową trasę o długości 10 km przebiegł w czasie 00:34:30.

 

 

 

 

Podziękowania dla wolontariuszy

W sobotę, 22 lutego 2020 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku odbyło się podsumowanie 28. Miasteckiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce na WOŚP uczestniczyły również  uczennice z klasy I Technikum Spedycji i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Łodzierzy, które otrzymały pamiątkowe dyplomy, na których wypisano kwoty zebrane przez nie  w czasie zbiórki

 

 

 

 

 

 

Alesandra Skotarek- kwota zebrana-422,61 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kinga Deńczyk  kwota zebrana-304,25 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klaudia Fijałkowska- kwota zebrana-598,63 zł

Szkolenie naszej MDS

W szkole ponownie gościliśmy ratownika Juliana Jacecko strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miastku, który szkolił naszą Młodzieżową Drużynę Strażacką . Tym razem nasi szkolni strażacy zapoznali się ze sprzętem ratowniczym. Poznali jego rodzaje i budowe oraz zapoznali się z techniką pracy na tym sprzęcie

 

 

Spotkali się z rzecznikiem

W dniu 18 lutego w naszej szkole gościła pani Izabela Metel, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta z Bytowa. Celem spotkania była aktywizacja uczniów poprzez poszerzenie świadomości praw, jakie przysługują konsumentom oraz szerzenie wiedzy konsumenckiej i nabywanie przez uczniów umiejętności, które będą im przydatne w życiu prywatnym i w pracy zawodowej.

Dzisiejsze spotkanie, które zorganizowała nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Magdalena Roszczak, było okazją do wprowadzenia w temat praw konsumenckich przed III Powiatowym Konkursem Prawa Konsumenta, w którym nasi uczniowie wezmą udział 13 marca br. w Bytowie.

Uczniowie promują swój kierunek

Luty to okres w którym rozpoczynamy działania promocyjne naszych kierunków kształcenia. 31 marca br. weźmiemy udział w V Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Bytowie gdzie na stoisku wystawowym prezentować będziemy ofertę edukacyjną naszej szkoły, a już teraz uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zachęcają do kształcenia na tym kierunku.

Walentynkowa Łodzierz

W piątek 14 lutego w Dzień Zakochanych Samorząd Szkolny  naszej szkoły przygotował dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodką niespodziankę wraz z wróżbą walentynkową

Walentynkowa zbiórka krwi

11.02.2020 gościliśmy ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Słupska z okazji Walentynkowej Akcji Zbiórki Krwi . Na nasz apel odpowiedziało wiele osób , szczególne podziękowania dla uczniów, pracowników i absolwentów naszej szkoły,  uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku , oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w ten dzień przybyli , aby podzielić  się darem jakim jest krew. Na nasz apel odpowiedziało wiele osob, choć nie wszyscy mogli oddać krew, łącznie zebraliśmy 15,8 l krwi pełnej .
Na koniec akcji odbyło sie losowanie w którym nagrodą była kolacja dla dwojga w Restauracji Maxima w Miastku ,  nagroda trafiła do ucznia klasy II  Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Łodzierzy Damiana Pyzdrowskiego , gratulemy! Nagrodę dla Damiana wylosowała Pani Asia z RCKiK w Słupsku.
Dziekujemy za ufundowanie nagrody głównej Restauracji Maxima w Miastku, zachęcamy wszystkich do regularnego oddawania krwi .

Zmiana w planie lekcji od 10.02 2020 r.

Od 10 lutego 2020r.- zmiany w planie lekcji. Zmiana planu związana jest z zakończeniem I semestru . Nowy plan znajdziecie w e-dzienniku w Librusie oraz w zakładce PLAN LEKCJI na szkolnj www .

zobacz  plan lekcji